Obrazy w kuchni mogą stać lub wisieć. Zobacz, gdzie kupisz designerskie obrazy.
5
(2)

Spis treści artykułu:

Obrazy wracają do łask

Obraz na płótnie wiszący na ścianie to tradycyjna dekoracja. Minimaliści często rezygnują z nich na poczet gładkich ścian. Jednakże obraz może być również wykorzystany w nowoczesny sposób. Nie musimy kupować drogich dzieł w pozłacanych ramach, aby nasze wnętrze stało się stylowe.

Wystarczy dobra reprodukcja lub zdjęcie wydrukowane na specjalnym materiale, aby pomieszczenie nabrało charakteru. Współczesne obrazy mogą wisieć w zasadzie wszędzie. Pamiętaj, że dobrze dobrany obraz będzie idealną dekoracją do kuchni, czy do łazienki.

Popularne wzory na obrazach kuchennych

We wnętrzach kuchennych świetnie sprawdzają się obrazy przedstawiające naturę, ukazujące uprawy i piękne polany. Doskonale na ścianie wyglądać będą także owoce i warzywa, a wszystko to w żywych i zachęcających do jedzenia kolorach. Wśród propozycji znajdują się również sprzęty m.in. takie jak: dzbanki, czajniki, butelki, szklanki, przedstawione w ciepłej aranżacji i przykuwające uwagę.

Na zdjęciach bardzo dobrze prezentuje się także elegancko podana kawa, czekolada, pieczywo, makarony, zioła, wino oraz gotowe dania np. pizza. Wymienione propozycje są jedynie wskazówkami, gdyż możemy kupić gotowe już obrazy lub wydrukować na płótnie swoje własne zdjęcie przedstawiające np. miejsce, w którym lubimy jadać wakacyjne śniadania. Dostępne w wielu sklepach obrazy są artystycznym ujęciem produktów spożywczych lub sielskiego środowiska. Czarują piękną formą i inspirują do eksperymentowania w kuchni. Stanowią doskonałe uzupełnienie do kafelków kuchennych, mogą być także kontynuacją kolorów i wzorów na nich ukazanych.

Rozmiary obrazów do kuchni

Na rynku dostępne są różne rozmiary obrazów. Wybrany wzór można zazwyczaj zamówić w pasujących nam wymiarach. Bardzo popularne są również obrazy składające się z kilku części. Powieszone na ścianie wyglądają bardzo efektownie. Dzięki nim nasza kuchnia może zmienić swoje oblicze zaledwie w kilka chwil. Różne zestawienia kolorystyczne powodują, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do designu swojego wnętrza.

  Mała kuchnia i łazienka w bloku z prysznicem aranżacja

O czym warto pamiętać?

Każdy obraz przyciąga uwagę. Dlatego też należy zadbać, aby był zawieszony w miejscu, które na tą uwagę zasługuje. Zatem jeśli chcemy odwrócić wzrok gości od staromodnych mebli kuchennych, powieśmy go na przeciwległej ścianie. W kuchniach otwartych na salon dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie obrazu nawiązującego do stylu tych dwóch pomieszczeń.

Przy wyborze obrazu, który ma zawisnąć na naszej ścianie nie zapominajmy o kolorystyce całego wnętrza. Obraz w jaskrawych kolorach ożywi stonowane wnętrze i będzie stanowił punkt centralny. Obraz nie musi być duży, jednak ważne jest, aby pasował do całego pomieszczenia i podkreślał jego detale. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here