5
(1)

Warto od czasu do czasu odmienić wnętrze swojego domu, ponieważ wnosi to spory powiew świeżości. W nowym wnętrzu żyje się lepiej i poprawia się komfort zarówno odpoczynku, jak i pracy. Czasami to co nazywamy pracą może być dla kogoś sposobem na zrelaksowanie się. Przykładem może być przyrządzanie posiłków, ponieważ gotowanie jest pasją wielu z nas. Warto w takim razie odświeżyć wygląd naszej kuchni, lecz nie chodzi tu o generalny remont i wymianę szafek, tylko inny układ sprzętu i wymianę niektórych przedmiotów na nowe i ładniejsze. W tym celu warto sięgnąć po naczynia, patelnie, noże i drobiazgi, które odpowiednio wyeksponowane w kuchni staną się jej ozdobą. Nie chowajmy całego sprzętu kuchennego do szafek i szuflad, ponieważ może być on nie tylko praktyczny, ale także piękny, więc warto go eksponować w odpowiedni sposób.

Sprzęt kuchenny większości z nas kojarzy się z garnkami. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one uniwersalne, bowiem można w nich gotować, dusić i zapiekać. Garnki mogą występować w wielu rodzajach, choć najczęściej dzielimy je na te tradycyjne i nowoczesne. W każdej z tych grup znajdą się modele, które są nie tylko doskonale wykonane, ale charakteryzują się także pięknym wyglądem. Nowoczesne garnki bardzo dobrze współgrają z kuchnią indukcyjną, tworząc z nią wspólną całość, ale nadają się także na kuchenkę gazową, stanowiąc dla niej interesujący kontrast. Wymiana garnków na nowsze ma także inną zaletę, ponieważ garnki wykonane ze stali złej jakości mogą wpływać negatywnie na zdrowie i smak potraw, ponieważ ze stali mogą przedostawać się niepożądane substancje chemiczne. Wybierajmy sprzęt ze stali z oznaczeniem 18/10, według którego stal zawiera w swoim składzie 18% niklu oraz 10% chromu. Takie połączenie zabezpiecza stal, więc nie musimy się martwić o zły wpływ na zdrowie. Dobrym wyborem są także garnki emaliowane, które także są bardzo bezpieczne, a dodatkowo dostępne są w bardzo wielu wariantach wizualnych. Mogą być jednokolorowe, lub pokryte wzorami. Możemy skomponować zestaw według samych wzorów, dzięki czemu uzyskamy bardzo interesujący efekt. Garnki emaliowane (https://naczynia.olkusz.pl/garnki) wracają do łask, więc pomimo tego, że zwykle łączone są z kuchenkami gazowymi to bardzo często możemy spotkać je także na kuchniach indukcyjnych. Dzisiejsza emalia jest bardziej wytrzymała od tej używanej do pokrywania garnków kilka dekad temu, lecz to wciąż nie jest niezniszczalny materiał, dlatego najlepiej nie przechowywać garnków jeden w drugim, a jeśli już musimy tak robić to najlepiej oddzielać powierzchnie od siebie za pomocą silikonowych podkładek. Jeśli wybierzemy ładne garnki to nawet nie musimy ich chować, ponieważ stanowią ozdobę same w sobie. Do wzbogacenia wystroju kuchni możemy używać także drobnych przedmiotów, takich jak młynki do kawy. Najlepiej wybierać młynki, które wykonane zostały z połączenia metalu i szkła. Wyglądają elegancko, są bardzo trwałe, a dodatkowo widać ile kawy zostało wewnątrz, co jest dodatkowym plusem wizualnym. Jeśli już o szkle mowa, to warto wspomnieć o szklanych pojemnikach do przechowywania suchej żywności, takiej jak kasza, ryż czy makaron. Możemy wypełnić je różnokolorowym makaronem lub nawet mieszanką suszonych warzyw. Doskonale nadają się do tego ziarna kawy. Pojemniki wypełnione takimi zawartościami na pewno przykują wzrok i będą stanowić piękną i jednocześnie oryginalną ozdobę naszej kuchni.

  Styl Mid Century we wnętrzu

Przeglądając ofertę sklepu ze sprzętem kuchennym, bez problemu wpadniemy na więcej pomysłów wykorzystania tego typu przedmiotów w celach dekoracyjnych. Możemy wieszać patelnie z elegancką, białą powłoką, obok mogą znajdować się błyszczące noże z drewnianymi rączkami, w których została zachowana faktura drewna, a za szybką w szafce mogą znajdować się ręcznie malowane filiżanki do kawy. Sprzętu kuchennego jest bardzo wiele, a czasem wystarczy po prostu poukładać go w inny sposób niż zwykle, by tchnąć w naszą kuchnię odrobinę świeżości. Jeżeli planujemy zmianę wystroju to nie zabierajmy się od razu za remont, lecz postawmy na pomysłowość i zmianę części sprzętu kuchennego.

Przy współpracy z naczynia.olkusz.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here