Cleaners putting in order dirty apartment
5
(2)

Czy zatrudnienie osoby do sprzątania to nie przesada?

Piękne i zadbane mieszkanie, dom i biuro to marzenie większości z nas. W uporządkowanej przestrzeni nie tylko lepiej się pracuje, ale także po prostu żyje! Nie lubisz jednak sprzątać? A może wykańcza Cię praca i nie masz już sił na porządki domowe? W takich sytuacjach warto wziąć pod uwagę możliwość zatrudnienia pomocy domowej lub wynajęcie firmy sprzątającej.

Cleaners putting in order dirty apartment

Dziś posiadanie pomocy do sprzątania nie jest już oznaką luksusu. Wręcz przeciwnie: często zdarzają się osoby, które zatrudniają kogoś, żeby samemu w tym czasie pracować. Czy jest to rozwiązanie ekonomiczne? Dla jednych tak, dla drugich nie – na pewno jednak  zrzucamy z siebie nielubiany obowiązek i kupujemy nie tylko czystość w naszych wnętrzach, ale i odrobinę wolnego czasu.

Pomoc w sprzątaniu – osoba prywatna czy firma sprzątająca?

Już wiesz, że pomysł zatrudnienia pomocy do sprzątania Ci się podoba – teraz czas zastanowić się kto będzie Ci pomagał. Do wyboru masz zasadniczo dwie opcje: albo będzie to konkretna jedna osoba, albo wynajmiesz firmę sprzątającą.

Chcesz zatrudnić swoją własną pomoc domową?

Taka współpraca wymaga zaufania, ma też bardziej przyjazny charakter. To świetny pomysł przy regularnych zleceniach (cotygodniowe porządki), zwłaszcza z powodu ceny. Dla przykładu: sprzątanie w Gdańsku przez osobę indywidualną kosztuje ok. 15 zł za godzinę (chociaż są i oferty od 5 zł!), zaś stawki firmy sprzątającej są kilkukrotnie wyższe.

Osoba prywatna dużo lepiej sprawdza się w sprzątaniu mieszkań, zaś firmy sprzątające są zazwyczaj wynajmowane przy większych powierzchniach (biurowce, duże firmy). Usługi te warto wziąć także pod uwagę przy niestandardowych lub sporych zabrudzeniach, np. po remoncie domu.

  Jak wykorzystać stare drewniane meble

Gdzie szukać pomocy domowej?

Najlepszych firm sprzątających natomiast najlepiej szukać… wśród znajomych. Nawet jeżeli żaden z Twoich przyjaciół nie prowadzi takiej działalności, to na pewno ktoś korzysta z takich usług – od razu dowiesz się czy warto wynająć akurat tę firmę i jak wysokiego rachunku możesz się spodziewać.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here