Robot sprzątający
0
()

Chcesz zachować porządek w domu, ale brakuje Ci czasu na regularne porządki? Jeśli tak, zainwestuj w roboty sprzątające lub zastanów się nad zaangażowaniem profesjonalnej firmy. Co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?

Czym odkurzacz samojezdny wyróżnia się na tle firmy sprzątającej?

Firma sprzątająca stanowi sposób na utrzymanie wnętrza w czystości, ale wiąże się ze stałymi kosztami. Inwestycja w odkurzacz automatyczny to jednorazowy wydatek. Czym jeszcze charakteryzują się oba rozwiązania i na co najlepiej postawić? Poniżej krótkie zestawienie plusów i minusów.

CechaFirma sprzątającaOdkurzacz automatyczny
CenaJak donosi serwis wykończony.pl, ceny za godzinę pracy w roku 2022 wahały się w granicy od 20 do 50 zł w zależności od regionu.Odkurzacz samojezdny kosztuje od kilkuset do nawet kilku tys. zł. Ceny zmieniają się ze względu na wyposażenie i możliwości urządzeń. Ciekawe modele znajdziesz na stronie irobot.pl.
Zakres sprzątaniaZakres usług jest bardzo szeroki i pozwala na wykonanie gruntownych porządków. Odkurzacz automatyczny czyści zabrudzenia z różnych powierzchni płaskich.
JakośćFirmy sprzątające z reguły świadczą usługi wysokiej jakości.Wykorzystanie zaawansowanych technologii zapewnia odtwarzalność i podobny efekt sprzątania. W robotach montuje się m.in. czujniki ruchu lub system inteligentnej nawigacji umożliwiający poruszanie się robotów w równych rzędach.
DostępnośćWymagane umówienie się na konkretną godzinę.Robot pracuje w dowolnie ustalonym czasie. Sprzęt można również programować tak, żeby uruchamiał się w trakcie naszej nieobecności.

Najpopularniejsze modele robotów samojezdnych

Aby robot sprzątający wyręczał Cię w codziennych czynnościach, należy wybrać odpowiedni model. Urządzenia na rynku różnią się m.in. mocą silnika, czasem ładowania, głośnością, akcesoriami. Istotną rolę odgrywają również dostępne funkcje. Niektóre produkty można sterować głosem, nie przerywając swojego odpoczynku. Innymi zarządza się zdalnie za pomocą aplikacji. 

  Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w salonie?

Do interesujących funkcji zalicza się też system nawigacji wykrywającej i omijającej przeszkody w czasie rzeczywistym. Roboty sprzątające analizują również Twoje codzienne nawyki i na tej podstawie proponują spersonalizowane harmonogramy odkurzania. Potrafią też samodzielnie wracać do stacji dokującej.

Odkurzacz automatyczny czy firma zewnętrzna – co sprawdzi się lepiej?

Wybór firmy sprzątającej to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zlecić gruntowne porządki, np. w okresie świątecznym. Na co dzień doskonale sprawdzi się natomiast robot odkurzający umożliwiający szybkie pozbycie się zabrudzeń i utrzymanie względnej czystości w pomieszczeniach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here