Nowoczesny odkurzacz bezworkowy
5
(1)

Nowoczesny odkurzacz bezworkowyPo co kupować odkurzacz?

Sprzęt ten używa się bardzo często, gdyż znacznie lepiej niż miotła zbiera okruchy i śmieci, które napotka na swojej drodze. Jeśli w naszym gospodarstwie domowym są dzieci i zwierzęta, to nie obejdziemy się bez odkurzacza.

Im więcej osób przebywa w mieszkaniu, tym trzeba częściej sprzątać. Jedynie odkurzacz jest w stanie szybko i skutecznie walczyć z sierścią i resztkami jedzenia pozostawionymi na meblach lub podłodze. Dobry sprzęt momentalnie rozprawi się z piaskiem, rozsypanym cukrem lub mąką, potłuczonym szkłem, czy zaschniętym błotem.

Jak wybrać właściwy model odkurzacza?

Wybór odkurzacza uzależniony jest od naszych potrzeb oraz funduszy, jakie chcemy na niego przeznaczyć. Lecz jak nie utonąć w morzu ofert dostępnych na rynku? Omówimy zatem podstawowe modele odkurzaczy.

Odkurzacz workowy

Jest to najpopularniejszy model odkurzacza, który wybierany jest przez wiele osób, w zasadzie bez większego zastanowienia nad innymi modelami. Kupujemy, bo od zawsze mieliśmy w domu podobny sprzęt, więc wydaje nam się to dobrym rozwiązaniem.

W takich odkurzaczach wszystkie nieczystości zbierane są wewnątrz worka, który pełni funkcję nie tylko miejsca na nieczystości, ale i dodatkowego filtra w odkurzaczu. Współcześnie w większości korzysta się z odkurzaczy z workami jednorazowymi, które po zapełnieniu trafiają do kosza. Kiedyś bardziej popularne były worki wielorazowego użytku.

Odkurzacz bezworkowy (inaczej cyklonowy)

W takim odkurzaczu zgromadzony brud i kurz mieści się w specjalnej komorze. Odkurzacze tego typu posiadają specyficzne systemy filtracji powietrza, dzięki którym z odkurzacza nie przedostają się na zewnątrz niechciane kurze i pyły.

Dzięki temu odkurzacze tego typu są dobre dla osób mających problemy z górnymi drogami oddechowymi oraz dla alergików. Odkurzacze bezworkowe można kupić za pośrednictwem internetowego sklepu firmy Mango.

  Jak ustawić narożnik w salonie z aneksem?

Odkurzacz ręczny

Ten rodzaj odkurzacza świetnie sprawdza się przy czyszczeniu przestrzeni trudnodostępnych dla pozostałych odkurzaczy, chociażby wnętrza samochodów. Zazwyczaj jest zasilany przy pomocy ładowarki samochodowej lub z własnego akumulatora. Posiada wbudowany pojemnik na brud i kurz. Przy takich odkurzaczach ważne jest, aby nie były zbyt ciężkie.

Odkurzacz centralny

Tego typu odkurzacze stosuje się głównie w domach wolnostojących. Już na początku trzeba wyjaśnić, że znacznie różni się on od pozostałych modeli odkurzaczy.

Nie jest to jeden sprzęt, a cała instalacja. W skład sytemu sprzątającego wchodzi: jednostka centralna, rury ssące (wbudowane w ścianach) i gniazda ssące. Do takich gniazd podpinamy rurę i odkurzamy. Tego typu system jest dość drogi i wymaga głębszego omówienia zasad działania.

Odkurzacz piorący

Dzięki takiemu urządzeniu mamy możliwość prania dywanów, wykładzin, chodników itp. Odkurzacz piorący zbierze więcej zanieczyszczeń niż zwykły odkurzacz. W mieszkaniach, w których przebywają alergicy jest niezastąpiony i znacznie ułatwia funkcjonowanie. Odkurzacz piorący można zamówić m.in. za pośrednictwem sklepu internetowego Mango.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here