Jaki odkurzacz piorący do domu?
5
(5)

Dlaczego wykładziny, dywany i tapicerki wymagają prania?

Zabrudzenia bardzo łatwo wnikają pomiędzy włókna dywanów, wykładzin i tapicerek, sprawiając, że szybko tracą one miękkość i walory estetyczne. Jednak na tym się nie kończy, bowiem gromadzą się w nich również roztocza i inne alergeny, które utrudniają życie przede wszystkim alergikom, ale też negatywnie wpływają na zdrowie pozostałych domowników lub użytkowników danego obiektu.

To samo dotyczy tapicerek, które również tracą swoje walory wizualne, znacznie obniżając atrakcyjność i wartość mebli czy samochodów, w których się znajdują.

Odkurzacz piorący – jedyna recepta na czyste dywany i tapicerki

Jeśli udało Ci się już przekonać, że nasączona płynem do prania gąbeczka nie daje satysfakcjonujących efektów przy czyszczeniu dywanów, wykładzin i tapicerek, to wiesz już, że rozwiązaniem, które zapewni satysfakcjonujące efekty, jest odkurzacz piorący. Jakimi funkcjami powinien się charakteryzować?

Moc

Oczywistym jest, że im wyższa moc urządzenia, tym skuteczniejsza jest jego praca. W przypadku mocy odkurzacz piorący będzie mógł osiągnąć większą siłę ssania, a tym samym skuteczniej usunąć spomiędzy włókien dywanów i tapicerek rozmiękczone i oderwane od nich drobiny zabrudzeń. Optymalna moc odkurzaczy piorących mieści się w granicach 800-1500 watów.

Pojemności pojemników na detergenty i brudną wodę

Tutaj sprawa jest dość prosta i oczywista. Im bardziej pojemne są pojemnik na czystą wodę z detergentami i brudną wodę, tym większą powierzchnię może wyprać odkurzacz bez opróżniania go bądź uzupełniania środkami czyszczącymi. Na rynku dostępne są odkurzacz piorące z naprawdę zróżnicowaną objętością tych pojemników, która waha się w zakresie od kilku do kilkunastu litrów.

  Świąteczne dekoracje – przewodnik po tegorocznych trendach

Dodatkowe wyposażenie – ssawki i szczotki

Odkurzacze piorące mogą być wyposażone w zróżnicowane szczotki i ssawki. Im jest ich więcej, tym większą funkcjonalność będzie miało urządzenie. Warto jednak przede wszystkim zdecydować się na taki zestaw, który będzie zawierał takie szczotki i ssawki, jakich potrzebujesz. Mogą nimi m.in.:

  • szczotki o różnej szerokości,
  • szczotki z włosiem lub włosia,
  • ssawki do zbierania rozlanych płynów,
  • końcówki do szczelin,
  • szczotki obrotowe płaskie,
  • szczotki do parkietów,
  • itp.

Stawiaj na sprawdzone rozwiązania

Warto zdecydować się na urządzenia, które zagwarantują wysoką jakość i skuteczną pracę. Są to odkurzacze piorące takich marek, jak m.in. Karcher czy Metabo. Znajdziesz je w bogatej ofercie sklepu https://emast.pl/.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here