Odkurzacz do domu
0
()

Co i za ile?

Jednym z podstawowych kryteriów, którym kierujemy się przy wyborze odkurzacza, jest niewątpliwie jego cena. Odkurzacz automatyczny https://www.oleole.pl/odkurzacze-automatyczne.bhtml, nazywany także robotem sprzątającym, będzie o wiele droższy. Dobry, markowy produkt potrafi kosztować nawet do około dwóch tysięcy złotych za egzemplarz. Jest on w stanie posprzątać nasze lokum pod naszą nieobecność, gdy jesteśmy w pracy lub na zakupach.

Na pewno nie będzie on w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca i tu bezkonkurencyjny będzie odkurzacz tradycyjny, który zdecydowanie jednak potrzebuje człowieka i jego wysiłku. Zbiorniki na kurz w odkurzaczach zautomatyzowanych są małe i wymagają opróżnienia po każdym praktycznie sprzątaniu. Odkurzacze tradycyjne nie mają tego problemu – ich worki są o wiele bardziej pojemne.

Niedroga tradycja

Za tradycyjne, dobrze nam znane z dzieciństwa, urządzenie sprzątające zapłacimy w granicach kilkuset złotych. Do zalet tego typu odkurzacza możemy zaliczyć większą wydajność związaną z poborem prądu prosto z gniazdka.

Worki na kurz wypełniają się dość wolno i są obecnie bardzo szczelne, a więc nie ma problemu z tym, że niektóre drobinki kurzu wracają do powietrza, którym oddychamy w mieszkaniu, tak jak to miewa miejsce w przypadku odkurzaczy automatycznych z niższej półki. Odkurzacz tradycyjny https://www.oleole.pl/odkurzacze,d10,typ-odkurzacza!tradycyjny.bhtml to wiele modeli oraz możliwości. Jest to zakup na każdą kieszeń, niewymagający dużego, jednorazowego wydatku.

Choć z drugiej strony zdecydowana większość sklepów ze sprzętem AGD proponuje swoim klientom system ratalny, często nieoprocentowany, a więc korzystny dla konsumenta. Mankamentem może być wiecznie plączący się kabel, no i konieczność szukania gniazdka, które potrafi być często umieszczone w bardzo dziwnych miejscach.

Wolny wybór

W przypadku automatów musimy pamiętać, że praktycznie rzecz biorąc, nie bardzo nadają się do domów piętrowych, czy mieszkań ze schodami, gdyż każdorazowo trzeba je znosić z góry na dół (lub odwrotnie). Mają one co prawda czujniki antykolizyjne oraz dość solidne obudowy, ale z robotami różnie bywa – jeden feralny upadek ze stopnia może uszkodzić urządzenie. Łatwiej też zdecydowanie sprząta im się mieszkania z małą ilością mebli i wszelkiego rodzaju zakamarków.

  Jak czyścić srebro?

Odkurzając urządzeniem tradycyjnym, możemy posprzątać wszystko, łącznie z kanapami, krzesłami, zasłonami. Posiada ono bardzo często zestawy specjalnych końcówek, które podołają nietypowym zadaniom porządkowym w każdym domu. Automaty – po naładowaniu akumulatora – są niezależne od napięcia sieciowego, które mogło akurat zniknąć tuż przed przyjściem gości. Naładowany robot posprząta nam mieszkanie zawsze, bez względu na prąd.

Posprzątać i tak trzeba

Różne są więc za i przeciw – ostateczny wybór jest zatem w naszych rękach. Dla tych, którym czasu brakuje, pomocniejszy może być odkurzacz automatyczny, a dla tych, dla których porządki są pretekstem do rozmyślań, gdyż mają go więcej, tradycyjne urządzenie z kablem może się okazać o wiele tańszym, a także bardziej efektywnym rozwiązaniem. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie, że automatyczny, od czasu kiedy mam roombę to po 1 mam więcej czasu po 2 jest czyściej w domu po 3 jest czystsze powietrze, bo urządzenie posiada wysokowydajny filtr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here