Projekt domu bliźniaczego
5
(2)

W ostatnich latach coraz większa liczba osób decyduje się na dom w zabudowie bliźniaczej. Co to w ogóle jest dom w zabudowie bliźniaczej? Jakie zalety ma taki projekt domu? I jak wszystko prezentuje się cenowo? Oraz gdzie możemy go wybudować? 

Projekt w zabudowie bliźniaczej to przede wszystkim dom z piętrem lub poddaszem, połączony z innym domem. Dzięki temu jest on przytulny, a każdy znajdzie w nim dla siebie odrębne pomieszczenie. 

1. Projekt domu w zabudowie bliźniaczej – zalety

Projekt domu bliźniaczego posiada wiele zalet. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że jest to dużo tańszy projekt, niż w przypadku domu wolnostojącego. Do zagospodarowania potrzebujemy znacznie mniejszej działki. Inwestorzy zwracają tu szczególną uwagę na ekonomiczność budowy.

Dodatkowo koszty rozbudowy czy np. zmiany dachu lub malowania rozkładają się na dwie rodziny. Do tak rozbudowanych remontów, możemy złożyć się razem z sąsiadem, dzięki temu koszty się zmniejszą. Podobnie jest w przypadku utrzymania domu. Ogrzewanie jest znacznie tańsze, ponieważ dbają o to dwie odrębne rodziny. Łączona ściana od dwóch stron, dba o warunki termiczne. Dzięki czemu ciepło dłużej i lepiej się utrzymuje. Nie tracimy ciepła w domu, dzięki temu że za ścianą obok sąsiedzi także ogrzewają swój dom.

2. Bezpieczeństwo dodatkowym atutem

Życie z sąsiadami za ścianą, czasami bywa trudne lub uciążliwe. Wszystko jednak zależne jest od naszego podejścia i charakteru. Bo przecież z każdym można się porozumieć metodą kompromisu. Jednak na pewno bliskie sąsiedztwo wpływa pozytywnie na nasze bezpieczeństwo.

Dużo łatwiej jest nam wyjechać np. na wakacje czy urlop, wiedząc, że sąsiedzi są w pobliżu i czuwają nad naszym domem. Dzięki temu włamanie do domu jest maksymalnie zminimalizowanie. A nasze wakacje mogą być dużo bardziej udane, gdyż będą przebiegać w spokojnej atmosferze bez obaw o nasz dobytek.

  8 powodów, by wybrać rolowaną bramę garażową

3. Bliźniak niekoniecznie symetryczny

Dom w zabudowie bliźniaczej często kojarzy nam się z dwoma połączonymi ze sobą domami. Domy takie są przeważnie identyczne w budowie i o jednym kolorze i projekcie. Jednak coraz częściej architekci decydują się na projekt, dwóch różnych od siebie domów. Dlaczego? Coraz częściej marzymy o indywidualnym, niespotykanym projekcie naszego wymarzonego domu.

W ten sposób każdy z osobna może mieć indywidualny, dopasowany pod siebie i swoje marzenia projekt upragnionego domu w zabudowie bliźniaczej. Wszystko w tym przypadku zależne jest od inwestora i powierzchni działki jaką mamy do wykorzystania. Im większa działka, tym większe pole manewru i miejsca do zagospodarowania. 

W naszej kolekcji domów w zabudowie bliźniaczej mamy przyjemność zaprezentować różne od siebie domy zarówno małe, średnie jak i te duże. Niebanalne projekty, o ciekawej i praktycznej budowie, spełnią nawet największe wymagania. Dla każdego znajdziemy coś odpowiedniego, zależne od potrzeb i ilości członków rodziny. Więcej o naszych projektach możesz przeczytać na stronie https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-w-zabudowie-blizniaczej/. Przekonaj się i sprawdź sam. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here