Haus Umriss
0
()

Pierwszą i najważniejszą decyzją jest wybór projektu budowlanego. Bez gotowego projektu nie można otrzymać wielu innych dokumentów, takich jak pozwolenie na budowę. Projekt architektoniczny każdej nieruchomości należy zlecić architektowi, który posiada odpowiednie uprawnienia. Przygotowanie projektu budowlanego można zlecić do biura architektonicznego, ale istnieje też szybsza i o tańsza opcja – skorzystanie z gotowych projektów.

Haus UmrissGotowe projekty architektoniczne można znaleźć w wielu sklepach internetowych, jednak nie warto dokonywać zakupu na pierwszej wyszukanej stronie. Najpierw należy dokładnie sprawdzić czy autorami prac są profesjonalni architekci oraz co wchodzi w skład dokumentacji. Jednym z lepszych portali, który oferuje gotowe projekty architektoniczne jest archido.pl, na którym znajduje ponad 12 tysięcy projektów. Ponadto projekty dostępne na archido.pl pochodzą z renomowanych pracowni architektonicznych. W portfolio portalu znajduje się ponad 30 różnych biur architektonicznych z całej Polski. Tak szerokie portfolio potwierdza, że archido.pl jest serwisem, z którego warto skorzystać podczas poszukiwania projektu. Korzystanie z prac różnych architektów nie tylko zwiększa ilość dostępnych projektów, ale również poszerza stylistykę oferowanych wzorów.

Popularną, lecz błędna opinią jest, że katalogowy projekt domu nigdy nie spełni wszystkich oczekiwań zamawiającego, jak to jest w przypadku indywidualnych zamówień. W tym miejscu również należy wspomnieć o portalu archido.pl, który pozwala na bardzo szczegółowe wyszukiwanie projektów. Każdy użytkownik może wyszukiwać prace według wielu różnych kryteriów, taki jak wielkość działki czy domu, poprzez ilości pokojów i pięter, a kończąc na piwnicy czy garażu. Tak szeroki wybór pozwala na znalezienie projektu, który będzie spełniał wszystkie najważniejsze oczekiwania przyszłych domowników. Poza tym samo oglądanie projektów nic nie kosztuje, można więc przejrzeć wiele różnych prac, żeby znaleźć idealny dom, a w przypadku archido.pl naprawdę jest z czego wybierać. Nie należy martwić się także o plan zagospodarowania działki. Przy każdym gotowym projekcie podana jest minimalna wielkość działki, co pozwala w prosty sposób ocenić jak dom będzie prezentował się po wybudowaniu i jaka powierzchnia pozostanie niezagospodarowana.

  Miniżuraw – charakterystyka, zalety wynajmu na budowę

Kolejną zaletą gotowych projektów architektonicznych jest, wspomniana już, cena. Gotowe projekty budowlane są znacznie tańsze niż te zamawiane bezpośrednio u architekta. Co więcej, portal archido.pl pozwala negocjować ceny w przypadku niektórych projektów, oferuje ceny promocyjne, a także zniżki na zakupy w hurtowni budowlanej. Przy zakupie projektu przez portal archido.pl można zaoszczędzić podwójnie.

Przy wyborze gotowego projektu należy zwrócić szczególną uwagę, co wchodzi w skład dokumentacji. W przypadku archido.pl przy każdym projekcie dostępny jest szczegółowy opis zawartych dokumentów. Bez posiadania odpowiednich dokumentów dalsze prace budowlane nie mogłyby zostać rozpoczęte.

Każdy, kto marzy o własnym domu i chce to marzenie zrealizować powinien niezwłocznie zajrzeć na archido.pl i znaleźć swój idealny projekt!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here