żyrandol
0
()

Kuchnia dobrze oświetlona

W takim miejscu światło odgrywa niezmiernie ważną rolę. Dlatego oprócz głównego światła w centralnym miejscu kuchni, powinno się jeszcze znaleźć oświetlenie dodatkowe, nad zlewem, blatem roboczym oraz stołem jadalnym. Światło sufitowe jednak jest najważniejsze. Wieszając żyrandol, należy zadbać, by dawał on ciepłą barwę oraz rozprowadzał światło równomiernie. Powinno unikać się żyrandoli dających cienie. Najlepiej jeśli od jego obudowy odbija się światło ku sufitowi, a następnie rozprasza się po całym pomieszczeniu równomiernie. W małych kuchniach poleca się montowanie oświetlenia górnego nad stołem jadalnym. Z kolei większe kuchnie wymagają zamontowania dwóch głównych źródeł światła: po środku oraz nad stołem. Z kolei w jadalni oświetlenie zależy od wielkości stołu. Do długich  warto dopasować żyrandole nisko zawieszone, dobrze oświetlające stół, lecz nie rażące siedzących przy nim osób. Najlepiej jest zastosować kilka takich samych punktów świetlnych lub żyrandol o przedłużonym kształcie. Żyrandole odpowiednie do każdego pokoju i wystroju znajdziecie w sklepie internetowym nomi (w tej kategorii).

żyrandolSypialnia przytulnie oświetlona

W sypialni nie potrzebujemy zbyt ostrego światła. Wyjątkiem jest posiadanie w niej garderoby, która pozbawiona jest osobnego oświetlenia. Wtedy warto główne światło uczynić jaśniejszym. Jednak w sypialni powinniśmy czuć się przede wszystkim przytulnie i komfortowo, a żyrandol może ją również doskonale zdobić i nadawać pomieszczeniu charakteru. Tutaj dozwolone są cienie, jakie rzuca żyrandol, ponieważ nadają one wnętrzu klimat. Dozwolone są półprzezroczyste klosze, które tuszują zbyt ostre światło żarówki.

Salon z efektem

Salon to miejsce, gdzie spędzamy większość wolnego czasu i wprowadzamy gości. Dlatego jego oświetlenie powinno być jak najlepiej dobrane. I właśnie żyrandole są tu najbardziej efektowne. Wybierając je do salonu warto zastosować się jednak do reguły wielkości. Nie powinno się wybierać zbyt dużego żyrandola do małego salonu oraz zbyt małego do dużego wnętrza. Żyrandol powinien też pasować stylem do salonu. Jeśli urządzamy go np. w stylu skandynawskim, żyrandol nie powinien być bardzo kolorowy oraz wyjątkowo skomplikowany w kształcie. Warto postawić też na klasykę, które pasuje praktycznie wszędzie. Żyrandol w salonie powinien też dobrze go oświetlać. Zrezygnujmy więc z tych, które dają jedynie przymglone światło. Takie zostawmy kinkietom i lampom podłogowym. Jeśli salon nie jest bogato urządzony, możemy pozwolić sobie na modne ostatnio żyrandole „kryształowe”, które nadają wnętrzu królewskiego klimatu, jak np. żyrandol Italux z oferty nomi.pl, który zachwyca czarnym połyskiem wiszących z niego kryształków. Ciekawie prezentują się również żyrandole, które tworzą na suficie wyjątkową grę świateł i cieni.

  Jak dopasować kolor drzwi do podłogi?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here