Kolorowe firany w nowoczesnym wnętrzu. Zajrzyj do naszej galerii.
5
(1)

Kolorowe, nowoczesne firanyNiebezpieczna podłoga dla dziecka?

Często popełnianym błędem jest nieodpowiednie przygotowanie podłoża pod parkiet bądź wykładzinę. Pamiętać należy, że surowy beton nie będzie rozpraszał energii uderzenia i taka podłoga nie zaabsorbuje jej po upadku dziecka. Przez to wzrasta ryzyko urazu, a najdrobniejszy wypadek może stanowić zagrożenie dla zdrowia malucha.

Jaka jest podłoga bezpieczna dla dzieci?

Taka podłoga powinna być przede wszystkim bezpieczna przy upadkach i zabawach ruchowych. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o pochłanianie i rozpraszanie siły uderzenia oraz jej elastyczność. Niemniej ważna jest także przyczepność podłogi i pewność, że przy większej prędkości biegnącego dziecka nie straci ono nagle kontroli nad kierunkiem biegu.
Powinna być także higieniczna, łatwa w czyszczeniu i odkurzana lub myta dość często.

Dodatkowo samo tworzywo powinno być bezpieczne. Pamiętać bowiem należy, że dzieci nie tylko dotykają podłogi, lecz także całują ją i liżą. Z tego względu użyte materiały nie mogą być toksyczne (http://www.mjakmama24.pl/rodzice/dom/bezpieczna-podloga-dla-dziecka,171_536.html). Ponadto, jeśli decydujemy się na wykładzinę dywanową, powinna ona być hipoalergiczna, przyjazna dla alergików oraz astmatyków i zamontowała gładko, bez niebezpiecznych fałd. 

Ciepło i estetycznie w pokoju dziecka

Ze względu na to, że podłoga jest miejscem, gdzie dziecko przebywa najczęściej, musi być ona ciepła. Nie ma nic gorszego niż konieczność przerwania zabawy ze względu na ciągnący z podłoża chłód. Fantastycznie sprawdzą się dywany lub wykładzina dywanowa z prawdziwej wełny, jednak w przypadku dywanów warto je podkleić do podłogi, aby w trakcie zabawy nie stanowiły dodatkowego zagrożenia.

Na koniec kwestia równie istotna jak pozostałe, choć pozostająca bez wpływu na bezpieczeństwo dzieci. Podłoga powinna być po prostu ładna, dopasowana do wystroju przedszkola lub żłobka. Praktyczny będzie wzór, który ukryje drobne plamki niebędące przecież niczym szczególnym w kontekście dzieci.

  Jak wybrać dywan do pokoju dziecka?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here