3. odcinek Dekorad
3
(2)

Niewielkie mieszkania niekoniecznie muszą wyglądać jak ciasne, zagracone wnętrza. Przeciwieństwem takiego efektu jest optyczne powiększenie ograniczonej przestrzeni, który to efekt można uzyskać stosując się do kilku aranżacyjnych trików. Jedną z nich jest utrzymywanie porządku w mieszkaniu. Jak to zrobić? Nasza propozycja to pożyteczne schowki, szafy wnękowe i praktyczne zabudowy.

Szafy wnękowe – jakie funkcje pełnią w mieszkaniu?

Jak utrzymać porządek w niewielkim mieszkaniu? W jaki sposób uniknąć efektu zagracenia przestrzeni? Odpowiedzią na te problemy mogą być praktyczne szafy wnękowe. Zabudowa na całej ścianie nie tylko nie ograniczy wnętrza, ale paradoksalnie pozwoli na jego optyczne powiększenie. Największym problemem niewielkich przestrzeni jest przechowywanie dużej ilości rzeczy. Zabudowy i szafy wnękowe pozwolą w utrzymaniu ładu i porządku w mieszkaniu.

Wbrew pozorom nie muszą być one umiejscowione w przedpokoju czy korytarzu. W naszym wnętrzu w salonie wnęka na telewizor jest jednocześnie praktyczną zabudową. W sypialni i łazience zabudowa została idealnie wpasowana w ścianę z drzwiami wejściowymi. Dzięki temu niewykorzystana zwykle część pomieszczenia została praktycznie zaaranżowana. Zabudowy doskonale sprawdzają się również w kuchni.

Eleganckie fronty sprawiają, że to pomieszczenie nie tylko służy przygotowywaniu smacznych posiłków, ale też jest reprezentacyjną częścią mieszkania.

Projekt: Przemysław Lisiecki, Jakub Szeląg
Zdjęcia: Adrian Hofbauer

strandmon_fotel_Ikea_899zl

Krzesła, Reset, ok. 300 zł

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Siła szkła – prostota i elegancja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here