Ogród podlewanie trawy
5
(3)

W Twoim ogrodzie sporo miejsca zielonego zajmuje trawnik, a Ty nie masz pomysłu, jak go wypielęgnować? Koniecznie sięgnij do tych wskazówek, dzięki którym otrzymasz gotową receptę na pięknie zaaranżowany zielony dywan, we własnym ogrodzie. Sprawdź je wszystkie i postępuj zgodnie z podanymi wskazówkami.

Wygląd Twojego ogrodu nie jest zadowalający? A może już na pierwszy rzut oka widać, że nie wszystko w nim zostało wykonane tak, jakbyś sobie tego życzył? Piękny trawnik odgrywa na każdej działce bardzo ważną, jeśli nie kluczową rolę. Warto o tym pamiętać jeśli właśnie pracujemy nad pięknym, zielonym kącikiem lub po prostu chcemy zupełnie na nowo zaaranżować otoczenie domu.

Piękny trawnik, w którym nie znajdziesz chwastów, wysuszonych plam jest na wyciągnięcie ręki. Postępuj zgodnie z tymi TOP 5 poradami, a Twój ogród Cię zachwyci.

Ogród i wertykulacja trawnika – dlaczego to tak ważne

Aby Twój trawnik prezentował się dobrze i to nie tylko w pierwszym sezonie po zasianiu, koniecznie przeprowadzaj w nim wertykulację. Możesz ją wykonać przy pomocy specjalnego obuwia z kolcami lub maszyną do wertykulacji. Nieważne, którą z metod wybierzesz, istotne jest to, by sięgnąć po wertykulator po zakończonym sezonie letnim, by już wiosną ujrzeć piękny dywan.

Zadbaj o podłoże pod trawnik

Żaden trawnik nie będzie rósł w odpowiedni sposób jeśli nie posadzisz go na dobrze przygotowanym podłożu. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, by określone podłoże zagrabić, wyrównać i ugnieść, a dopiero potem posadzić trawę. Tylko wtedy trawnik będzie mógł rosnąć i tworzyć kunsztownie prezentujący się dywan.

  Kwiaty i krzewy ozdobne wokół domu – jakie wybrać?

Regularne nawożenie trawnika

Trawa, jak każda roślina w naszym ogrodzie wymaga dostarczania ważnych składników umożliwiających jej swobodny wzrost. O nawożeniu pamiętaj nawet kilka razy w określonym sezonie, a czynność tę wykonuj przy pomocy specjalnego siewnika. Jeśli nie masz takiego pod ręką to rozsypuj nawóz dłońmi, ale pamiętaj powinien on się znaleźć na całej przestrzeni trawnika. W innym przypadku na trawniku zaczną się pojawiać nierówno porastające gęste skupiska trawy, które zepsują finalny efekt.

Systematyczne koszenie – nie pozwól, by trawa Cię przerosła

Każdy piękny trawnik to nie tylko dobrej jakości trawa posadzona w odpowiednich warunkach i na zadbanym podłożu, ale przede wszystkim także systematycznie wykonywane koszenie. Dobrej jakości kosiarka poradzi sobie z każdym rodzajem trawnika, a co więcej stworzy z niego subtelny i równiutki dywan.

Aby kosiarka spełniała swoje zadanie, pamiętaj o jej systematycznej konserwacji. Noże kosiarki powinny być zawsze odpowiednio ostre, by nie wyrywały źdźbeł, ale równo je przycinały.

Usuwaj chwasty – mechanicznie lub przy użyciu specjalnego środka

Mało efektowne chwasty nie są najlepszą dekoracją trawnika, dlatego usuwaj je jak tylko pojawią się na trawniku. Świetnie sprawdza się do tego środek na chwasty dwuliścienne, ale również rękawice i ostry nożyk. Usuwaj chwast od razu po pojawieniu się na trawniku, a unikniesz ich rozsiewania się. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here