slinea5
0
()

 

Jak to właściwie jest zrobione?

Trawa rolowana jest gotową darnią, do wyhodowania której wykorzystywane są specjalnie dobrane mieszanki wysokogatunkowych nasion. Uprawa jej odbywa się w wybranych obszarach. Gdy jest gotowa, tnie się ją przy pomocy specjalnych maszyn wraz z cienką warstwą gruntu znajdującego się w układzie korzeniowym. Dzięki temu może zostać nawinięta na rolki i przetransportowana na miejsce instalacji bez konieczności stosowania jakiejkolwiek innej specjalistycznej obsługi.

slinea5Tradycyjny trawnik vs. gotowy

Każdy, kto choć raz porwał się na samodzielny wysiew trawy, wie, z czym to się wiąże. Proces ten wymaga sporo pracy i zaangażowania (http://www.tipy.pl/artykul_12978,jak-siac-trawe.html). Za to instalację trawy z rolki można porównać do rozkładania dywanu na odpowiednio przygotowanej ziemi w ogrodzie. Jest to stosunkowo prosty zabieg oferujący natychmiastowy efekt wizualny, którego pragnie większość właścicieli ogrodów.

W porównaniu samodzielnego siewu i wykorzystaniu trawy rolowanej niezaprzeczalnie wygrywa ta gotowa. Najważniejszym aspektem jest natychmiastowy efekt estetyczny – kilka godzin wystarcza, by pokryć trawą powierzchnię jednego akra. Ponadto przestrzeń staje się zdatna do użytkowania w czasie ok. dwóch-czterech tygodni – darń samodzielnie wysiewana wymaga około trzech miesięcy i więcej do uzyskania pełnej wytrzymałości.

Trawnik z rolki może być instalowany w miejscach, w których niemożliwy jest wysiew, np. na powierzchniach mocno pochyłych. Mniejsze jest również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, a także pojawienia się niechcianych gości w postaci chwastów. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za trawą rolowaną jest to, że montaż jej możliwy jest praktycznie przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Dopasowana do potrzeb

W zależności od funkcji, jaką ma pełnić nasz trawnik, wybieramy odpowiednią do naszych potrzeb odmianę. Inna trawa bowiem potrzebna będzie na skwerek z kwiatkami, a inna do ogrodu, w którym będzie mocno eksploatowana np. przez bawiące się dzieci. Trawnik z rolki pozostaje zielony przez cały rok, gdyż gatunki wysianych nasion gwarantują jej wytrzymałość na warunki klimatyczne. Więcej o trawnikach rolowanych można przeczytać na stronie www.xeroflor.pl.

  Jak przygotować taras do zimy - wskazówki

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here