Jak wybrać kręcone schody? na co zwracać uwagę?
5
(1)

Schody należy wybierać zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Chodzi bowiem o to, aby bezpiecznie się po nich poruszać. Niekiedy jednak nasz salon z aneksem jest niewielki i musimy zdecydować się na kręcone schody. Co wtedy? Jakie kręcone schody wybrać? Na co zwracać uwagę?

Schody – specyfikacja

O wygodzie schodów zadecyduje kilka cech: szerokość i kąt nachylenia biegu schodów, szerokość i wysokość stopni, balustrada i poręcze. Wszystkie poniższe wymogi muszą być spełnione, przy wznoszeniu konstrukcji schodów. Określają je przepisy techniczno – budowlane. Dokładne ich przeanalizowanie pozwoli uniknąć błędów. Szerokość stopnia powinna mieścić się w przedziale 25-35 cm; szerszy oznacza wygodniejszy i bezpieczniejszy, praktyczna wysokość stopnia 15-18 cm, sugerowany kąt nachylenia schodów to 30.

Gdy mamy mało miejsca?

Niewiele miejsca zajmują schody kręcone (spiralne). Są strome, ich stopnie powinny układać się promieniście po zamocowaniu do słupa konstrukcyjnego. Stopnie schodów spiralnych występują w kształcie trójkąta, trapezu lub wycinka koła. Ich średnica waha się od 130 do 200 cm. Mogą być prawo- lub lewoskrętne. Podobnie jak w schodach zabiegowych szerokość stopnia powinna wynosić nie mniej niż 25 cm.

Architekt: Maciej Bogaczewicz

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Efektowne połączenie czerni i bieli.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here