0
()

Styl nowoczesny – czy to dla mnie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak osiągnąć taki efekt, jaki zobaczyć można w różnych poradnikach? Czy to czary, czy jest szansa, aby w swoim domu pokusić się o takie rozwiązanie?

Odpowiedź na pewno zadowoli wszystkich, którym podoba się styl nowoczesny, czy – czasami też określany, jako minimalistyczny. Da się uzyskać niemal identyczne rezultaty, ale żeby tak było, musimy pamiętać o doborze odpowiednich mebli. One tworzą klimat miejsca, sprawiając, że mieszkanie zyskuje nową jakość.

Charakterystyka nowoczesnego mieszkania

W nowoczesnych mieszkaniach królują przestrzeń i prostota. Znikają granice pomiędzy różnymi pomieszczeniami, dzięki czemu mogą powstać strefy, które łączą kilka wnętrz. Są odrębne w inny sposób – poprzez wykorzystanie różnych kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Meble oraz inne elementy wyposażenia muszą mieć proste, geometryczne kształty. Często są to odważne, designerskie projekty, które, choć oszczędne w formie, to bardzo funkcjonalne.

Bardzo ważną rolę odgrywają materiały, z których zrobione są meble – metal, szkło, drewno oraz tworzywa sztuczne. Barwą dominującą jest naturalna biel, jaka często komponuje się z różnymi odcieniami szarości. Dopełnieniem wszystkiego jest odpowiednie oświetlenie – halogeny, reflektorki i żarówki LED-owe. Światło spełnia tu tak samo ważną rolę, jak inne elementy wystroju – kreuje przestrzeń, nadając jej wymiar dekoracyjny.

Sofy i narożniki

Salon to centrum każdego mieszkania, jego najważniejsze pomieszczenie. Żeby faktycznie świadczył o nowoczesnej aranżacji, musimy dobrać odpowiednie meble. Dobrym rozwiązaniem są dwu- lub trzyosobowe sofy, które cechują się prostą konstrukcją i beżowym białym lub szarym odcieniem. Pasuje tu też ponadczasowa czerń. Ciekawymi dodatkami, jakie nie psują całego efektu, są dekoracyjne poduszki. Warto zainteresować się bardzo praktycznymi narożnikami (także z funkcją spania).

  Rolety rzymskie – dekoracje okien nr 1 w Polsce – jak wybrać najlepiej?

Jakie zabudowy ściany?

Nowoczesne zabudowy są zdecydowanie inne niż meblościanki. Cechują się optyczną lekkością. Popularne są w formie prostokątów i kwadratów, również komody, które z jednej strony wyglądają bardzo gustownie, stanowią więc element dekoracyjny, z drugiej – praktyczny.

Inne ważne wskazówki

– Nie możemy przesadzić z nadmiarem dodatków, bo kluczową zasadą w urządzaniu wnętrz jest minimalizm, czyli im mniej, tym korzystniej dla ostatecznego efektu.

– Pobawmy się trochę różnorodnością, na przykład krzesła i fotele nie powinny być częścią kompletu. Dobierzmy je z innej kolekcji, ale pamiętajmy, by robić to z wyczuciem.

– Nowoczesne meble świetnie komponują się z gładkimi ścianami (w kolorach bieli, szarości, choć pasuje również antracyt), na których nie ma ozdób architektonicznych.

– Meble będą lepiej się prezentować, gdy zatroszczymy się o nowoczesną posadzkę, czyli prosty parkiet, beton, a nawet żywica epoksydowa.

Stosując się do tych rad, łatwiej nam będzie urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym. Wybór mebli, które pasują do takich wnętrz, jest bardzo duży, czego przykładem jest sklep www.forte.com.pl. Dobrze więc na spokojnie rozplanować, jak nasze mieszkanie ma się prezentować, a później sprawdzić, które meble wkomponują się w urządzaną przez nas przestrzeń.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here