Sprawdź, jak urządzić ogrod na tarasie i jakie rośliny najlepiej wybrać.
5
(3)

Kolejne wnętrze, które zasłużyło na miano najlepszego wnętrza 12. sezonu Dekoratorni to metamorfoza nie samego mieszkania, a ogrodu na tarasie. Nasza nowa projektantka architektury krajobrazu, Kalina Piotrowska pokazała, jak zaaranżować niewielką przestrzeń na balkonie czy tarasie, na mały, przydomowy ogródek.

Miejsce, w którym będzie można odpocząć od miejskiego zgiełku w otoczeniu zielonych drzewek i niewymagających szczególnej pielęgnacji roślin przyda się zapewne każdemu.

Piękny ogród na tarasie

Niewielkie zmiany w samym mieszkaniu sprawiły, że pomieszczenie nabrały odrobiny klasy i elegancji, kuszą lekkością i świeżością. Prawdziwą metamorfozę przeszedł jednak taras. W tym miejscu pojawiły się głównie zielone rośliny i designerskie, ale wygodne meble ogrodowe. Kalina zdecydowała się na rośliny, które będą zagłuszać powstający dookoła hałas, ale też nie będą zbyt wymagające jeżeli chodzi o pielęgnację.

Taras jest mocno nasłoneczniony i odsłonięty, wobec czego rośliny, które się na nim znalazły są odporne na duże nasłonecznienie i wietrzną pogodę. Wybór naszego architekta padł więc na rośliny ciepłolubne. Na tarasie pojawiły się między innymi żywotniki zachodnie, czyli tuje.

Rośliny te były własnością inwestorów, jednak idealnie wkomponowały się w pozostałą roślinność. Charakter tego zielonego tarasu dopełniły dodatkowo piękne, designerskie meble, jak skórzany fotel w kolorze zielonym, ławeczka i stolik wykonane z europalet i klimatyczne lampy w geometrycznych kształtach.

Ogród na tarasie jest jedną z najlepszych metamorfoz 12. sezonu Dekoratorni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

  Olejowanie desek tarasowych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here