Zielony kącik na tarasie, czyli jak stworzyć taras idealny do odpoczynku.
5
(3)

Taras to miejsce w Twoim domu, gdzie możesz odprężyć się i zapomnieć o problemach, pozwól ponieść się własnej fantazji i stwórz przestrzeń, dzięki której ukoisz swoje zmysły.
Nie pozwól, aby Twój taras został niezagospodarowany, ponieważ to właśnie tam możesz spędzić odprężające, pełne wyciszenia chwile.

Mała powierzchnia – duże możliwości do aranżacji tarasu

8 piętro, 10m2, miejski krajobraz… Nie poddawaj się, to nie jest przeszkoda do stworzenia idealnego miejsca wypoczynku. Zorganizuj przestrzeń na tarasie w ten sposób, aby nie zakłócić harmonii, staraj się umieścić roślinność i meble w narożnikach co pozwoli Ci uzyskać efekt przytulności, bez ograniczania cennej przestrzeni. Stosuj roślinność, która nie wymaga dużej rozstawy i nie korzeni się intensywnie.

Wybieraj wysokie i stosunkowo wąskie donice, dzięki którym rośliny będę mogły prawidłowo rozwinąć swój system korzeniowy bez wykorzystania ogromnej płaszczyzny tarasu.

Roślinność – zielona droga do harmonii

Najważniejszą wartością twojego tarasu lub balkonu są niezaprzeczalnie rośliny. Zwróć szczególną uwagę, aby stosować krzewy i byliny, który nie rozrastają się nadmiernie i znoszą ciężkie, miejskie warunki. Wykorzystuj głównie rośliny kubłowe, które nie wymagają intensywnej pielęgnacji i nie są podatne na choroby.

Chcąc wprowadzić błogi nastrój na tarasie, pamiętaj, aby nie sięgać po rośliny o intensywnych barwach. Wyciszenie uzyskasz, dzięki zieleni wpadającej w szarość, delikatnym odcieniom fioletu różu, czy błękitu. Stosuj zioła i rośliny o przyjemnym zapachu, aby rozbudzić Twoje zmysły.

Rośliny polecane na Twój taras:

Lobelia przylądkowa – Lobelia erinus
Niezapominajka alpejska – Myosotis alpestris
Lawenda wąskolistna – Lavandula angustifolia
Szałwia omszona – Salvia nemorosa
Wrzos pospolity – Calluna vulgaris
Kostrzewa sina – Festuca glauca
Cis pospolity – Taxus baccata
Cyprysik groszkowy – Chamaecyparis pisifera
Jałowiec pospolity – Juniperus communis
Sosna górska – Pinus mugo
Świerk kłujący – Picea pungens
Żywotnik zachodni – Thuja occidentalis

  Jak urządzić balkon, aby był wygodny i funkcjonalny

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here