5
(1)

Ten, kto ma taras, zazwyczaj dąży do tego, aby go ciekawie zaaranżować. Wystarczy szczypta kreatywności, zakup odpowiednich mebli i dekoru, aby stworzyć miejsce klimatyczne i komfortowe na cały rok użytkowania.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba zdecydować się na konkretną stylistykę wystroju tarasu, bo w innym przypadku spotkasz się z chaosem. Eklektyzm jest w modzie, ale jeśli ktoś zdecyduje się na mieszanie stylów, to musi wiedzieć, jak to zrobić. Najlepiej zrobić dokładny reserach rynku, poczytać pisma branżowe, prześledzić fora internetowe, aby wybrać jedno z możliwie najlepszych dla siebie rozwiązań. Można zdecydować się na podobny wystrój, jaki panuje w mieszkaniu, ponieważ często taras jest traktowany jako przedłużenie mieszkania. Bardzo dużo osób decyduje się na urządzenie tarasu w stylu eko.

W takim wystroju kórluje drewno lub surowce zbliżone do niego, np. wiklina czy rattan. Niektórzy wybierają technorattan, który do złudzenia przypomina drewno i przy okazji jest bardzo trwały oraz lekki. Dużo ciekawych zestawów wykonanych na jego bazie można znaleźć m.in. na stronie sklepu Home & Garden . Meble, które nawiązują do natury, bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu takiego samego dekoru. Tworzą klimatyczny nastrój i naprawdę miło odpoczywa się w takiej scenerii.

Wystarczy kupić wygodny komplet wypoczynkowy, np. kilka krzeseł, stolik pokryty taflą szkła oraz sofę. Ozdobienie ich kolorowymi lub jednobarwnymi pledami nada im jeszcze więcej elegancji. Nie można zapomnieć o miękkich poduchach, najlepiej różnej wielkości, które poukładane symetrycznie lub asymetrycznie będą wyglądać zjawiskowo, a przy okazji posłużą za komfortowe siedziska. Dołączenie do tego zestawu podwieszanego fotela z technorattanu czy ogrodowej huśtawki to bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie reszty trasowej powierzchni.

Dekor to podstawa

Aby odpoczynek na łonie natury był pełny, trzeba ozdobić swój taras oryginalnym dekorem, wpisującym się w jego stylistykę. Jeśli ma to być wystrój industrialny czy rustykalny najlepiej będą pasować różne przedmioty wykonane na bazie ceramiki, gliny, kamienia czy drewna. Mogą to być różnej wielkości donice, w których można posadzić bratki czy pergole lub skrzynki z palet i wiaderka, które ładnie wpiszą się w przestrzeń w stylu eko.

  Jak wybrać najlepsze maty i osłony na balkon?

Warto pomyśleć o wertykalnym zielniku drewnianym, w którym może rosnąć aromatyczna mięta czy lubczyk.Bardzo ważnym elementem wystroju tarasu są mniejsze i większe [punkty świetlne, np. zapachowe świece zamknięte w szklanych słojach. Można również pokusić się o ustawienie jednej lub dwóch rzeź drewnianych lub kamiennych, które sprawią, że taras będzie stylowy i elegancki.

Oprócz tego warto pomyśleć o dobrym zadaszeniu lub zdecydować się na duży parasol ogrodowy. Przebywanie przez wiele godzin na pełnym słońcu nie jest ani komfortowe, ani zdrowe. Odsuwane dachy, które składa się i rozkłada wedle uznania są bardzo dobrym pomysłem, ale niestety trochę drogim. Jest jednak sporo zastępczych rozwiązań, o których warto poczytać i zastosować na swoim tarasie. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here