5
(1)

Ten, kto ma taras, zazwyczaj dąży do tego, aby go ciekawie zaaranżować. Wystarczy szczypta kreatywności, zakup odpowiednich mebli i dekoru, aby stworzyć miejsce klimatyczne i komfortowe na cały rok użytkowania.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba zdecydować się na konkretną stylistykę wystroju tarasu, bo w innym przypadku spotkasz się z chaosem. Eklektyzm jest w modzie, ale jeśli ktoś zdecyduje się na mieszanie stylów, to musi wiedzieć, jak to zrobić. Najlepiej zrobić dokładny reserach rynku, poczytać pisma branżowe, prześledzić fora internetowe, aby wybrać jedno z możliwie najlepszych dla siebie rozwiązań. Można zdecydować się na podobny wystrój, jaki panuje w mieszkaniu, ponieważ często taras jest traktowany jako przedłużenie mieszkania. Bardzo dużo osób decyduje się na urządzenie tarasu w stylu eko.

W takim wystroju kórluje drewno lub surowce zbliżone do niego, np. wiklina czy rattan. Niektórzy wybierają technorattan, który do złudzenia przypomina drewno i przy okazji jest bardzo trwały oraz lekki. Dużo ciekawych zestawów wykonanych na jego bazie można znaleźć m.in. na stronie sklepu Home & Garden . Meble, które nawiązują do natury, bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu takiego samego dekoru. Tworzą klimatyczny nastrój i naprawdę miło odpoczywa się w takiej scenerii.

Wystarczy kupić wygodny komplet wypoczynkowy, np. kilka krzeseł, stolik pokryty taflą szkła oraz sofę. Ozdobienie ich kolorowymi lub jednobarwnymi pledami nada im jeszcze więcej elegancji. Nie można zapomnieć o miękkich poduchach, najlepiej różnej wielkości, które poukładane symetrycznie lub asymetrycznie będą wyglądać zjawiskowo, a przy okazji posłużą za komfortowe siedziska. Dołączenie do tego zestawu podwieszanego fotela z technorattanu czy ogrodowej huśtawki to bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie reszty trasowej powierzchni.

  Jak wybrać najlepsze maty i osłony na balkon?

Dekor to podstawa

Aby odpoczynek na łonie natury był pełny, trzeba ozdobić swój taras oryginalnym dekorem, wpisującym się w jego stylistykę. Jeśli ma to być wystrój industrialny czy rustykalny najlepiej będą pasować różne przedmioty wykonane na bazie ceramiki, gliny, kamienia czy drewna. Mogą to być różnej wielkości donice, w których można posadzić bratki czy pergole lub skrzynki z palet i wiaderka, które ładnie wpiszą się w przestrzeń w stylu eko.

Warto pomyśleć o wertykalnym zielniku drewnianym, w którym może rosnąć aromatyczna mięta czy lubczyk.Bardzo ważnym elementem wystroju tarasu są mniejsze i większe [punkty świetlne, np. zapachowe świece zamknięte w szklanych słojach. Można również pokusić się o ustawienie jednej lub dwóch rzeź drewnianych lub kamiennych, które sprawią, że taras będzie stylowy i elegancki.

Oprócz tego warto pomyśleć o dobrym zadaszeniu lub zdecydować się na duży parasol ogrodowy. Przebywanie przez wiele godzin na pełnym słońcu nie jest ani komfortowe, ani zdrowe. Odsuwane dachy, które składa się i rozkłada wedle uznania są bardzo dobrym pomysłem, ale niestety trochę drogim. Jest jednak sporo zastępczych rozwiązań, o których warto poczytać i zastosować na swoim tarasie. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here