Żółć i pomarańcz we wnętrzach
4.5
(2)

Aranżacja wnętrz monochromatycznych, minimalistycznych i surowych zwykle nastręcza trochę kłopotu. Najlepszym rozwiązaniem na ożywienie surowych pomieszczeń w klasycznych kolorach jest wprowadzenie barwnych akcentów i dodatków.

Dziś przedstawiamy wam pomysły na wiosenno-letnią aranżację domu czy mieszkania, w słonecznych odcieniach żółci i pomarańczu. Podpowiadamy, jak wykorzystać te kolory w pomieszczeniach.

Spis treści artykułu:

Aranżacja wnętrz z żółcią w roli głównej

Kolor żółty idealnie sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i łazience. W salonie można się pokusić o kolorowe poduszki na łóżko lub lampę, w sypialni może być on reprezentowany przez kolorową narzutę, ale jak wprowadzić odrobinę koloru w łazience? Odpowiedzią może być tutaj żółta szafka pod umywalkę, która idealnie będzie korespondować z bielą na ścianach i podłodze.

Dla osób, które lubią odważniejsze rozwiązania proponujemy wykorzystać kolor żółty na meblach. Fotele lub pufy w kolorze żółtym będą doskonałym dodatkiem do wnętrz. Warto też pójść o krok dalej i postawić na jeden duży, ale mocny akcent w pomieszczeniu, jak na przykład kanapa. Aranżacja wnętrz nowoczesnych opiera się głównie na kontrastach, więc nie należy się bać takich odważnych rozwiązań.

Pomarańcz „na tapecie”

Wybierając kolor ze słonecznej palety nie można też zapomnieć o klasycznym pomarańczu. Kolor ten, podobnie jak żółć, ożywia, rozświetla i nadaje ciepła każdemu pomieszczeniu. Idealnie będzie komponował się we wnętrzach minimalistycznych, surowych i monochromatycznych.

Pomarańcz, podobnie jak żółty, można wprowadzać do wnętrz stopniowo, za pomocą kolorowych poduszek, lub też odważnie, w postaci na przykład pomarańczowego fotela, czy szafy w tym kolorze.

Oto nasze pomysły na słoneczne odcienie żółci i pomarańczu w pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here