Dodatki do domu
5
(1)

Spis treści artykułu:

Dekoracje do domu – pięknie i praktycznie

Trudno nie zauważyć, że większość tych dekoracji, które stawiamy w domu, ma również jakieś swoje znaczenie w praktyce. Eleganckie słoiczki służą do przechowywania przypraw, tekstylia kuchenne pomagają nam w kulinarnych pracach, a dodatki takie jak chlebak, służą do przechowywania pieczywa. I to jest świetna wiadomość! Oznacza bowiem, że dekoracje do kuchni są nie tylko po to, by zdobić wnętrze. Dzięki nim możemy również uczynić je bardziej praktycznym i sprawić, że przebywanie w tym pomieszczeniu przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się prawdziwą przyjemnością!

Dodatki do domu – niezastąpione drewno

Wśród dodatków do domu drewno odgrywa jedną z najważniejszych ról. To z niego mogą być wykonane figurki, ozdoby, czy też misy, których wcale nie chowamy w szafkach. Jeśli chcesz podkreślić skandynawski, rustykalny, czy eklektyczny styl domu – idź w drewno na całość. Staraj się jednak dobierać poszczególne drewniane dekoracje do domu tak, by były ze sobą spójne. Wówczas staną się jej motywem przewodnim i pięknie ją ozdobią.

Dekoracje do domu – zaproś rattan

Meble i dodatki do domu z rattanu wdarły się szturmem na salony już kilka sezonów temu i ani myślą odpuścić. Znowu – jak przed laty – pokochaliśmy rattan. Możemy kupić przepiękne dekoracje do salonu wykonane z tego materiału. Różnego rodzaju podkładki, tacki, patery i misy rattanowe, czy choćby rattanowy chlebak, to świetny pomysł na to, jak stworzyć motyw przewodni wnętrza rustykalnego. Co ciekawe, odpowiednio ubrany w pomysł rattan może pięknie uzupełniać nawet dom nowoczesny.

Dekoracje do domu – szkło i metal

Kuchnie nowoczesne również zasługują na odrobinę uwagi. Dekoracje do kuchni ze szkła lub elementów stali są świetnym pomysłem na uzupełnienie wnętrza, którego meble są mocno określone, np. w wysokim połysku.

  Sposób działania i zalety odkurzaczy budowlanych

Jak przeprowadzić metamorfozę za pomocą dekoracji kuchennych?

Wymień poszczególne elementy w kuchni, które znalazły się tam przypadkowo. Zacznij od tekstyliów. Spójne materiały fartuszka, podkładek pod gorące naczynia, ścierek i rękawic sprawią, że to będzie pierwsze, co zobaczysz, wchodząc do kuchni. Dobierz do nich odpowiednie stylem lampy, które nie tylko oświetlą roboczy blat, ale również stworzą w kuchni cudny klimat. Wykorzystuj także dodatki w postaci eksponowanych na blatach miseczek i naczyń na przyprawy. Jeśli dobierzesz ich styl do poprzednich dekoracji, uzyskasz całkiem przyjemny dla oka efekt! Dzięki temu bez konieczności wymiany mebli możesz całkowicie zmienić klimat swojej kuchni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here