Mieszkanie na wynajem
5
(1)

Urządzanie mieszkania na wynajem czyli tanio i praktycznie

Urządzanie mieszkań na wynajem rządzi się nieco innymi prawami niż urządzanie własnych wnętrz. Jest sprawą oczywistą, że każdy właściciel chce na ten cel wydać możliwie jak najmniej, przy jednoczesnym uzyskaniu zadowalającego efektu. Wynika to po części z faktu, że wielu najemców nie szanuje udostępnianych sprzętów i dość często muszą one być wymieniane. Trzeba też liczyć się z tym, że co kilka lat konieczne będzie wykonanie choćby częściowego remontu, w skład którego wejdzie odmalowanie pomieszczeń.

Osoby kupujące mieszkania na wynajem najczęściej decydują się nabyć lokal z rynku pierwotnego. Oznacza to, że trzeba go od podstaw wyremontować i urządzić. Jeśli chodzi o prace typowo remontowe takie jak układanie podłóg, malowanie, montaż armatury czy układanie płytek to najlepiej jest zatrudnić jedną ekipę remontową, która wykona wszystkie te zadania. Zanim do tego jednak dojdzie trzeba wszystko dobrze zaplanować. Niewątpliwie na samym początku warto zastanowić się nad rozmieszczeniem przewodów, do których następnie podłączymy oświetlenie. Powinniśmy także określić spójny styl, pod który będziemy wybierać elementy wyposażenia. Jeśli planujemy na przykład modny styl loftowy, to w naszym mieszkaniu dominować będą szarości, minimalistyczne meble i dodatki, takie jak lampa wisząca czarna.

mieszkanie na wynajem

Należy również zastanowić się dla kogo przeznaczone będzie mieszkanie. Zazwyczaj najemcami są osoby bardzo młode, które studiują albo małżeństwa z niedużą liczbą dzieci. Warto więc dokładnie zaplanować co znajdzie się w kuchni, w łazience a także w salonie. Mieszkania na wynajem nie muszą więc być supermodne, wystarczy wykończyć je schludnie i praktycznie.

Oznacza to, że na podłogach układa się zwykłe płytki z marketu, w pokojach panele, ściany mogą być malowane i nie jest tu konieczne układanie takich elementów ozdobnych jak lamele, kamień dekoracyjny czy betonowe płyty. W mieszkaniach na wynajem można też zrezygnować z sufitów podwieszanych, jako osłony okienne zainstalować proste rolety a do kuchni kupić gotowy zestaw mebli. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z elementów podnoszących estetykę wnętrza. Niektóre z nich, takie jak kinkiety do sypialni, nie kosztują wiele a tworzą przytulny nastrój, który niewątpliwie docenią nasi najemcy.

  W biurach z betonu - wykorzystanie betonu w biurze

Sprzęty AGD i meble w mieszkaniu na wynajem

Osobom wynajmującym mieszkania zwykle zależy na tym, aby mogły z niego komfortowo korzystać. Powinny więc znaleźć się tutaj takie podstawowe sprzęty jak: pralka, telewizor, odkurzacz, lodówka, płyta gazowa, piekarnik, zmywarka i kuchenka mikrofalowa. Nie muszą to być sprzęty z górnej półki. Ważne jest aby kupić urządzenia nowe i z długą gwarancją.

Dużą rolę odgrywać w takim mieszkaniu będą także meble. Warto zadbać o to, żeby były w nim miejsca do spania dla co najmniej dwóch osób. W salonie przydadzą się kanapy z funkcją spania, mały stolik kawowy, regał okalający telewizor, komodę. W przedpokoju możemy umieścić szafę na wymiar, bo taka będzie najbardziej wygodna i pakowna. Jeśli chodzi o łazienkę również wystarczy standardowe wyposażenie w postaci prostej kabiny prysznicowej, umywalki wraz z podwieszaną szafką. Oprócz tego niezbędna będzie podwieszana toaleta i chociaż jedna zamykana prosta szafka na kosmetyki. Ponadto mieszkanie powinniśmy wyposażyć w rozkładaną suszarkę do prania, żelazko i deskę do prasowania oraz najprostsze meble na balkon.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here