Panele podłogowe
5
(1)

Panele podłogowe laminowane w pigułce

Prawdziwa perełka na rynku budowlanym, czyli panele podłogowe laminowane. Są to produkty wykonane z kilku warstw, w tym z płyt HDF, a także tłoczonego papieru laminowanego. Klienci często sięgają po to rozwiązanie z uwagi na ich uniwersalność – imitują one bowiem różnorakie materiały tj. beton, drewno czy wspomniane wcześniej płytki. A co więcej, są sporo tańsze.

Ponadto, dzięki wysokiej klasie ścieralności, pozwalają na utrzymanie ich w czystości, łatwo eliminując nawet najtrudniejsze zabrudzenia tj. plamy z wina czy kawy. Kolekcja Impressions od Kronospanu, w której to znajdziemy sześć wariantów paneli podłogowych laminowanych, świetnie sprawdzi się więc w domach osób, którym zależy na nietuzinkowej, ale i solidnej podłodze. Znajdziemy tam produkty zarówno dla miłośników stonowanych odcieni tj. Ice Flow w pięknym beżowym odcieniu, jak i nieco ciemniejszy wariant Nightfall Slate, który uzupełni nowoczesne, nieco bardziej modernistyczne wnętrza.

Panele winylowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Panele winylowe różnią się nieco od innych tego typu produktów. Przede wszystkim dostarczają nam one dużo więcej ciepła, czego na pewno nie możemy powiedzieć o typowych płytkach. Ich użytkownicy bowiem często skarżyli się na chłodną, a co za tym idzie, niekomfortową, posadzkę. Wykonane z kilku warstw winylu, odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporne – świetnie sprawdzą się więc w pomieszczeniach narażonych na częsty kontakt z wodą tj. kuchnia czy łazienka.

Dodatkowym ich atutem są niewątpliwie właściwości akustyczne, gdyż nie przenoszą one dźwięków, nawet odgłosów szpilek czy ciężkich masywnych butów. Dla osób posiadających małe dzieci oraz ceniących spokój i harmonię podłogi winylowe będą więc idealną alternatywą.

  Domowa spiżarnia

Panele podłogowe laminowane a winylowe – które wybrać?

Wybór odpowiednich paneli to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy nie jesteśmy ekspertami w owej dziedzinie. Ostateczna decyzja zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także budżetu, jakim dysponujemy. Panele podłogowe laminowane, a w szczególności Kolekcja Impressions, mogą okazać się trafnym wyborem dla osób, którym zależy na nieco tańszym, ale nadal dobrym jakościowo produkcie.

Natomiast panele winylowe, tak odporne i wytrzymałe, to rozwiązanie na lata dla użytkowników nieco bardziej zaludnionych oraz eksploatowanych nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że powinien być to przemyślany oraz mądry wybór. Podejmijmy więc korzystną dla siebie decyzję.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here