Podobają ci się drzwi z tej aranżacji? Sprawdź, gdzie je kupić.
5
(1)

Drzwi i podłoga powinny ze sobą współgrać, by razem stworzyć harmonijną całość. W zależności od koncepcji czy stylu mieszkania drzwi modą być niewidoczne, albo dzięki swej wyrazistości nadawać wnętrzu określony charakter. Oto darmowe porady projektanta wnętrz.

Drzwi ukryte

W przypadku pierwszego rozwiązania podstawowym sposobem doboru drzwi do podłogi jest zasada podobieństwa – gdy drzwi i podłoga mają zbliżony kolor i zbliżoną fakturę drewna. Oczywiście jest pewien margines, tj. mogą być o ton jaśniejsze lub ciemniejsze, dzięki temu wnętrze nadal będzie wyglądać harmonijnie. Kierując się tą zasadą warto też postawić na jeden rodzaj drewna, a w przypadku okleiny lepiej wybierać taką, która imituje ten sam gatunek drzew, podobne usłojenie i wybarwienie.Kontrastowe barwy

Alternatywną propozycją jest wykorzystanie energetyzującego kontrastu. Dzięki temu wystrój wnętrza będzie bardziej ekspresyjny i wyrazisty. Łącząc jasny i ciemny kolor uzyskamy większą swobodę w dobieraniu innych elementów wyposażenia wnętrza. Wariant z kontrastami jest oczywiście większym wyzwaniem projektowym i wiąże się z ryzykiem zestawienia niewłaściwych kolorów.

Na rynku mamy sporo producentów z bogatą ofertą kolorystyczną dzięki temu dobór drzwi do koloru i struktury podłogi jest łatwiejszy.

promoted_8ba7b9e166c6ccf96a55254b7e6c1a1e-2

koncept

promoted_54362db48f010129cbeec2b1b5bdefa0

foto

Materiał powstał we współpracy z firmą GERDEX.

Ogromny wybór okien i drzwi znajdziecie na stronie http://www.gerdex.com.pl/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here