Podobają ci się drzwi z tej aranżacji? Sprawdź, gdzie je kupić.
3
(2)

Drzwi i podłoga powinny ze sobą współgrać, by razem stworzyć harmonijną całość. W zależności od koncepcji czy stylu mieszkania drzwi modą być niewidoczne, albo dzięki swej wyrazistości nadawać wnętrzu określony charakter. Oto darmowe porady projektanta wnętrz.

Drzwi ukryte, czyli jaki kolor drzwi, aby nie rzucały się w oczy?

W przypadku pierwszego rozwiązania podstawowym sposobem doboru drzwi do podłogi jest zasada podobieństwa – gdy drzwi i podłoga mają zbliżony kolor i zbliżoną fakturę drewna. Oczywiście jest pewien margines, tj. mogą być o ton jaśniejsze lub ciemniejsze, dzięki temu wnętrze nadal będzie wyglądać harmonijnie. Kierując się tą zasadą warto też postawić na jeden rodzaj drewna, a w przypadku okleiny lepiej wybierać taką, która imituje ten sam gatunek drzew, podobne usłojenie i wybarwienie.

Kontrastowe barwy wyróżniające drzwi

Alternatywną propozycją jest wykorzystanie energetyzującego kontrastu. Dzięki temu wystrój wnętrza będzie bardziej ekspresyjny i wyrazisty. Łącząc jasny i ciemny kolor uzyskamy większą swobodę w dobieraniu innych elementów wyposażenia wnętrza. Wariant z kontrastami jest oczywiście większym wyzwaniem projektowym i wiąże się z ryzykiem zestawienia niewłaściwych kolorów.

Na rynku mamy sporo producentów z bogatą ofertą kolorystyczną dzięki temu dobór drzwi do koloru i struktury podłogi jest łatwiejszy.

promoted_8ba7b9e166c6ccf96a55254b7e6c1a1e-2

koncept

promoted_54362db48f010129cbeec2b1b5bdefa0

foto

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Design jutra – beton architektoniczny Morgan & Möller

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here