okucia1
0
(0)

Jesienna plucha, nocne przymrozki…warto sprawdzić czy nasze okna są szczelne i…jaki maja współczynnik przenikania ciepła Uw.

oknookno-winchester

Co to jest współczynnik przenikalności okna Uw?
Jeden z podstawowych parametrów okna. Jest on wyznacznikiem strat ciepła. Aby ograniczyć straty ciepła powinno się stosować okna o niskich współczynnikach przenikania ciepła Uw, mniejszych od standardowego 1,6 W/(mK). Parametru tego nie możemy jednak pomylić ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug pakietu szybowego, który jest niższy niż parametr Uw. Przykładowo, kiedy okno wyposażone jest w pakiet dwuszybowy, gdzie Ug = 1,1 W/(mK), współczynnik Uw dla całego okna będzie na poziomie 1,30 – 1,35 W/(mK).

2-szyby

Co to są okucia okienne?

okucia1

Krótko mówiąc jest to system zawiasów i elementów ryglujących, rozmieszczonych równomiernie na całym obwodzie okna.

okucia-5 okucia2okucia-4okucia-3

Ich zadanie to prawidłowe umocowanie skrzydła do ramy okiennej (tzw. ościeżnicy) oraz zapewnienie określonej funkcji okna (np. uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, przesuwne) W zależności od ilości elementów ryglujących oraz ich rozmieszcznia okno możemy zakwalifikować do odpowiedniej klasy odporności na włamanie (od WK1 do WK 6). Klamka również jest elementem okuć.

 

Za pomoc w redagowaniu artykułu o oknach dziękujemy Firmie GERDEX drzwi i okna, dystrybutor nowoczesnych systemów stolarki otworowej. Szeroka oferta okien i drzwi wiodących producentów na stronie www.gerdex.com.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here