okucia1
4
(1)

Jesienna plucha, nocne przymrozki…warto sprawdzić czy nasze okna są szczelne i…jaki maja współczynnik przenikania ciepła Uw.

oknookno-winchester

Co to jest współczynnik przenikalności okna Uw?
Jeden z podstawowych parametrów okna. Jest on wyznacznikiem strat ciepła. Aby ograniczyć straty ciepła powinno się stosować okna o niskich współczynnikach przenikania ciepła Uw, mniejszych od standardowego 1,6 W/(mK). Parametru tego nie możemy jednak pomylić ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug pakietu szybowego, który jest niższy niż parametr Uw. Przykładowo, kiedy okno wyposażone jest w pakiet dwuszybowy, gdzie Ug = 1,1 W/(mK), współczynnik Uw dla całego okna będzie na poziomie 1,30 – 1,35 W/(mK).

2-szyby

Co to są okucia okienne?

okucia1

Krótko mówiąc jest to system zawiasów i elementów ryglujących, rozmieszczonych równomiernie na całym obwodzie okna.

okucia-5 okucia2okucia-4okucia-3

Ich zadanie to prawidłowe umocowanie skrzydła do ramy okiennej (tzw. ościeżnicy) oraz zapewnienie określonej funkcji okna (np. uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne, przesuwne) W zależności od ilości elementów ryglujących oraz ich rozmieszcznia okno możemy zakwalifikować do odpowiedniej klasy odporności na włamanie (od WK1 do WK 6). Klamka również jest elementem okuć.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Zamki w drzwiach wewnętrznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here