Dekoracja okna jest równie ważna co wybór odpowiednich dodatków. Zobacz czym jest roleta wiedeńska.
5
(1)

Zacieniają wnętrze, chronią przed słoneczny żarem i dopełniają aranżację każdego wnętrza. Mowa o roletach, które ponownie wracają na salony. Jeżeli zastanawiasz się, jak udekorować okno w salonie i która z rolet najlepiej spełnia swoje zadanie, przeczytaj czym jest roleta wiedeńska i dlaczego dekoracja okna jest ważna.

W niewielkich pomieszczeniach lepiej unikać dużych, wzorzystych wzorów w intensywnych barwach. Zdominują wnętrze

Czym jest roleta wiedeńska?

Sprawdzają się na dużych oknach balkonowych lub tarasowych. Rolety, np.białe, z surowego materiału w towarzystwie miękkich, długich zasłon wprowadzają do salonu lekką niefrasobliwość. Ciekawym rozwiązaniem jest roleta wiedeńska, która przy podciąganiu do góry w dolnej części tworzy delikatne marszczenia. Dzięki niej dekoracja okna nabiera nowego znaczenia. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych jaki i nowoczesnych. Świetnie wygląda na oknie średniej szerokości.
Z kolei odpowiednia grubość zasłon sprzyja akustyce pomieszczenia, blokuje także hałasy z zewnątrz oraz reguluje stopień wpadających promieni słonecznych.Zobacz inne aranżacje z betonem

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Kupujemy okna bez niespodzianek

3 KOMENTARZE

 1. Proszę podpowiedzieć,w jaki sposób zawieszone są te zasłony, właśnie zawiesiłam na szynie sufitowej na agrafkach plastikowych i nie jestem w stanie tego przesuwać sprawnie, co więcej zasłony zostały tak uszyte w salonie, że wywija się materiał pod samym sufitem, materiał miał niby zasłaniać tą szynę?! Proszę poradzìć jak wykańczać materiał i na jakich żabkach to sprawnie się przesuwa, ewentualnie gdzie to można zakupić . Z góry dziękuję, jestem załamana tym co wyszło.

  • Droga Pani,

   w tym wnętrzu użyto klasycznych szyn sufitowych, które można kupić w każdym markecie wykończeniowo-budowlanych. Szyny takie kupuje się w zestawie z „żabkami”. U nas były to żabki metalowe. Być może materiał jest za ciężki, a może żabki i karnisz zostały kupione nie w komplecie? Jeżeli chodzi o wywijającą się zasłonę to jest to niestety wina materiału lub techniki uszycia firanki. Niestety ciężko nam powiedzieć na czym dokładnie polega Pani problem. Proszę może skonsultować się z inną krawcową?

   Pozdrawiam serdecznie
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here