Kleen-Thru PLUS 02
5
(1)

Najczęstszymi materiałami używanymi do wykończenia podłogi są: lite drewno w postaci klepek lub desek, panele laminowane oraz płytki ceramiczne. Posadzki powinny być wykonane z materiałów trwałych, jak najbardziej odpornych na ścieranie i uszkodzenia. O każdy z tych materiałów należy również odpowiednio dbać. Niektóre pomieszczenia wymagają jednak dodatkowych zabezpieczeń, np. funkcjonalnej maty gumowej, która pomoże utrzymać podłogę w dobrej kondycji na długie lata.

Kleen-Thru PLUS 02Miejsca szczególne na podłodze

W każdym domu są miejsca, w których podłoga narażona jest na większą ilość zabrudzeń czy uszkodzeń. Jednym z nich jest bez wątpienia wejście do budynku.

Częste wchodzenie i wychodzenie, przenoszenie zanieczyszczeń na butach, niesprzyjające warunki pogodowe – to wszystko sprawia, że podłoga przy wejściu oraz w przedpokoju wymaga starannego zabezpieczenia – szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Codzienne sprzątanie może być uciążliwe, dlatego bardzo ważną rolę pełni wycieraczka wejściowa, która zbiera zanieczyszczenia i wilgoć. Gromadząca się pod wycieraczką woda może zniszczyć podłogę. Aby temu zapobiec, warto zastosować matę gumową. Tego typu produkty są antypoślizgowe, a ich wzmocnione brzegi przylegają do podłogi, dzięki czemu wyglądają estetycznie i nie stanowią zagrożenia dla domowników. Wycieraczka z gumowym podłożem jest także łatwa do utrzymania w czystości. Można ją odkurzać, wytrzepać lub uprać samemu w domowej pralce.

Sposoby na zabezpieczenie od progu podłogi

Odpowiednia wycieraczka wejściowa nie tylko zapobiegnie roznoszeniu się zanieczyszczeń po domu, ale także będzie elementem dekoracyjnym przedpokoju. Szeroki wybór kolorów oraz wzorów dostępny np. na stronie kleen-tex.pl pozwoli na spersonalizowanie maty pod względem aranżacji wnętrza. Wysokiej jakości włókno nylonowe zbiera zanieczyszczenia oraz wodę z podeszwy butów i zatrzymuje je wewnątrz wycieraczki, co zmniejsza potrzebę sprzątania oraz zapobiega przenoszeniu zabrudzeń w dalszą część domu.

  Chodź pomaluj swój świat! Wybieramy kolory na ścianę

Wodoodporna i olejoodporna mata gumowa może także stanowić doskonałe zabezpieczenie podłogi w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym. Idealnie sprawdzi się także w salonie, np. przy wyjściu na balkon. Mata z powodzeniem zastąpić może niewielkie chodniki łazienkowe lub dywaniki ozdobne przy łóżku w sypialni, ponieważ antypoślizgowa guma zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here