Jak zaaranżować mieszkanie?
5
(2)

Kupno mieszkania to pierwszy kosztowny krok w życiu przyszłych właścicieli. Drugim jest również wykończenie tego wnętrza w taki sposób, żeby było ono funkcjonalne, nowoczesne i zachęcało do spędzania w nim czasu.

Nakład energii i kosztów jest tak ogromny przy tej inwestycji, że niewiele osób może sobie pozwolić na kupno dużego mieszkania. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że także w pięćdziesięciometrowym mieszkaniu można stworzyć takie pomieszczenia, jak dwa odrębne pokoje, salon z aneksem kuchennym, przedpokój i łazienkę. Jak urządzić mieszkanie, które będzie funkcjonalne i nowoczesne? Oto nasz pomysł na 50-metrowe mieszkanie.

Jak urządzić mieszkanie o powierzchni 55,41 m2?

Urządzane mieszkanie ma dokładnie 55,41 metrów kwadratowych powierzchni i pierwotnie było to klasyczne M2 z aneksem kuchennym i łazienką. Dzięki kilku ciekawym rozwiązaniom udało się zaoszczędzić mnóstwo miejsca na dwie sypialnie, salon z aneksem i przedpokój. Jak udało się tak zorganizować tę niewielką przestrzeń?

Zanim jednak dokonano zmian, powstał najpierw projekt koncepcyjny, a następnie profesjonalie przygotowany projekt wnętrza 3D. Przeorganizowanie pomieszczeń w tym wnętrzu wymagało przede wszystkim wyburzenia ścianek działowych. Aby zaoszczędzić miejsce na szafy wnękowe i dodatkowe schowki, zamiast ścianek działowych w mieszkaniu pojawiły się zabudowy. Służą one nie tylko jako ściany oddzielające trzy pomieszczenia, ale też jako praktyczne szafy.

W części wypoczynkowej zmieściła się wygodna sofa i kącik jadalniany.  Wąska, ale praktyczna wyspa oddziela salon od aneksu kuchennego.

Jeden z pokoi służy za sypialnię właścicieli. W drugim mieści się pokoik dziecięcy. Czego przy tym metrażu chcieć więcej?

Sprawdź też inne nasze porady na temat nieruchomości.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Minimalistyczne wnętrza w studenckim stylu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here