Piece do pizzy do ogrodu
5
(1)

Na co zwrócić uwagę, planując zakup pieca ogrodowego?

Piec do pizzy ogrodowy to świetny zakup, jeśli jest przemyślany. Dlatego planując zakup pieca, zastanów się nad jego docelowym przeznaczeniem i określ, jakie parametry dla Ciebie są najważniejsze. Kiedy już określisz rolę pieca, może zacząć przeglądać i analizować różne modele, które znajdziesz w ofercie na Lofra.pl. Dlaczego jest to ważny aspekt, nad którym należy zastanowić się przed zakupem? Ano dlatego, że piece ogrodowe do pizzy są różne. Mogą różnić się zasilaniem, wielkością, a także samym przeznaczeniem użytkowania.

W ofercie dostępne są piece typowo przeznaczone do wypieku pizzy, ale również takie, w których bez problemu upieczesz chleb, czy przyrządzisz inne potrawy. Kluczowe dla Ciebie powinny być takie aspekty jak:

  • wielkość
  • waga pieca
  • zasilanie
  • przeznaczenie

Wielkość pieca powinieneś dostosować do przestrzeni, jaką dysponujesz w ogrodzie. Tu nie trzeba być matematykiem, aby wiedzieć, że do małych ogrodów powinniśmy wybrać mniejszy model pieca. Waga pieca również ma znaczenie, chociażby przy transporcie. Jednak tu ważniejsze będzie, czy ogrodowy piec do pizzy postawisz bezpośrednio na twardym podłożu, czy na przydomowym tarasie. Zasilanie pieca również powinno być dla Ciebie ważnym aspektem, chociażby z uwagi na rachunki.

Piece do pizzy opalane drewnem, czy węglem są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu niż piece elektryczne. Przeznaczenie to drugorzędna sprawa, jedna może mieć wpływ na cenę. Dlatego zastanów się dobrze, czy będzie tylko domowym pizzermanem, czy może będziesz też serwował inne specjały z pieca. 

Ogrodowy piec do pizzy, jaki wybrać?

Jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych specjałów, naturalnego smaku i ekologii to Twoim wyborem powinien być, piec opalany drewnem lub węglem. Chociaż te na węgiel nie dadzą Ci możliwości dopieszczenia smaku. Tradycyjna pizza wychodzi z pieca opalanego drewnem, nie ma innej rady.

  Topiary - klasyka w dobrym stylu

Ogromną zaletą tego rodzaju „zasilania” pieca jest również fakt, że przygotowując inne potrawy możesz dopełniać ich smak dymem z drewna. Zależnie od rodzaju drewna, jaki wybierzesz do palenia. Jeśli jednak nie ma to dla Ciebie, aż tak dużego znaczenia to u włoskiej firmy Lofra znajdziesz również piece ogrodowe gazowe. Każdy model pieca jest wyposażony w ogniotrwałą płytę roboczą z płyt szamotowych i kopułę ze stali nierdzewnej. Temperatura w ciągu kilku minut wzrasta do 500°C. Jednak temperaturę pieca możesz łatwo kontrolować za pomocą pokrętła i wbudowanego pirometru.  

Ogrodowy piec do pizzy to rewelacyjny pomysł na niezapomniane, przepełnione smakiem spotkania ze znajomymi i rodziną. Lofra oferuje ręcznie robione piece do pizzy opalane drewnem. Dzięki dbałości o najwyższą jakość użytych materiałów gwarantują solidny i trwały piec, który posłuży długie lata. Wyroby włoskiej firmy są odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć. A zastosowana w nich nowoczesna technologia materiałów ForninoxTM o wysokiej izolacji, gwarantuje wydajność w pieczeniu. 

Jak widzisz, w dużej mierze wybór pieca do pizzy zależny jest od własnych predyspozycji i upodobań. Jednak jesteśmy zdania, że nic nie zastąpi smaku potraw z pieca opalanego drewnem. Oczywiście ostateczną decyzję pozostawiamy Tobie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here