5
(1)

Baseny ogrodowe dostępne są w kilku wariantach. Różnorodność umożliwia dopasowanie konkretnego modelu do metrażu działki czy tarasu, a także oczekiwań klienta i jego budżetu. Rozróżniamy baseny rozporowe, stelażowe oraz dmuchane w kształcie koła lub prostokąta. Ponadto dostępne są wersje dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy na przegląd popularnych basenów ogrodowych.

Wyposażenie ogrodu w basen to coraz popularniejszy trend. Prywatny zbiornik zlokalizowany w pobliżu domu stwarza wiele możliwości zabawy, rekreacji i odpoczynku. Popularne są tzw. pool party, czyli imprezy przy basenach. Po męczącym, upalnym dniu w pracy czy szkole możliwość zanurzenia się w krystalicznie czystej i chłodnej wodzie jest największą przyjemnością.

Modele basenów ogrodowych

Kiedy postanawiasz kupić basen ogrodowy, stajesz przed dylematem, jaki model wybrać. Chodzi nie tylko o kształt i rozmiar, ale też konstrukcję. W sprzedaży dostępnych jest kilka typów zbiorników:

  • Baseny rozporowe — okrągłe baseny do ogrodu, które odznaczają się niską ceną i szybkim montażem. Rozłożenie średniej wielkości zbiornika nie zajmuje więcej niż kwadrans, a finalnego kształtu nadaje mu ciśnienie wody. Te modele mogą być użytkowane przez całe rodziny. Są produkowane z wysokiej jakości materiału PVC, bezpiecznego dla dorosłych i dzieci. Dobrze wyglądają w niewielkich ogrodach, a nawet na tarasach.
  • Baseny stelażowe — prostokątne lub okrągłe. Te pierwsze umożliwiają pływanie, uprawianie sportów wodnych czy gimnastyki. Solidna konstrukcja czyni je odpornymi na czynniki zewnętrzne i umożliwia długoletnią eksploatację. Jednocześnie pozostaje łatwa w montażu.
  • Baseny dmuchane — najczęściej wybierane dla dzieci. Są niskie, miękkie i w pełni bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Umożliwiają im świetną zabawę i ochłodę w upalne dni. Mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zmieszczą się nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie. Szczególnie warte uwagi są wodne place zabaw ze zjeżdżalniami i fontannami.
  Pokrycie dachu altany, jakie wybrać?

Dla dzieci i dorosłych

Baseny ogrodowe nie są już wyłącznie niewielkimi brodzikami do zabaw dla dzieci. Coraz częściej stają się jednym z obiektów architektonicznych w ogrodzie. Wyglądają designersko, a przy tym zapewniają mnóstwo rozrywki wszystkim członkom rodziny w okresie wiosenno-letnim. Z basenu może korzystać bowiem każdy — dorosły i dziecko (pod nadzorem opiekunów). W zależności od wieku i umiejętności poruszania się w wodzie użytkowników wybierając basen, zwróć uwagę na głębokość zbiornika oraz sposób wykończenia.

Dla dzieci znacznie bezpieczniejsze są brodziki z wodą sięgającą kolan lub pasa. Dobrze, kiedy mają miękki kołnierz pełniący funkcję zagłówka oraz dmuchaną podłogę. W takim miejscu nawet upadki nie są groźne czy bolesne. Zawsze jednak pamiętaj, aby czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się w wodzie dzieci!

Dla dorosłych użytkowników polecane są stelażowe baseny do ogrodu, które mają dużą pojemność i wielkość.  W takich zbiornikach możliwy jest nie tylko odpoczynek, ale także uprawianie gimnastyki, a nawet pływanie. Solidna metalowa konstrukcja gwarantuje łatwy montaż oraz wielosezonowe użytkowanie basenu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here