0
()

Czym kierować się wybierając basen ogrodowy?

Baseny ogrodowe to dzisiaj naprawdę wiele opcji w zakresie wielkości, materiału, czy nawet techniki montażu. Poza oczywistym kryterium ceny, warto wziąć pod uwagę te elementy, które będą decydowały zarówno o wyglądzie basenowo – ogrodowej aranżacji, jak i o komforcie korzystania z basenu. Tutaj warto postawić na sprawdzonego producenta, który będzie potrafił dopasować rozwiązanie do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, np. w zakresie wielkości i kształtu basenu (te mogą być klasyczne i całkiem nowoczesne).

Jaki basen wybrać? Dużą i zdecydowanie zasłużoną popularnością cieszą się obecnie baseny i niecki basenowe wykonane z poliestru – znaleźliśmy takie na pool-design.pl. Baseny tego typu są przede wszystkim odporne na działanie promieniowania UV, chemii oraz warunków atmosferycznych. Odpowiednio sprężyste, w pełni wytrzymałe, a przede wszystkim trwałe i łatwe w czyszczeniu – decydując się na taką opcję zyskujesz stuprocentową gwarancję komfortu i przyjemności użytkowania basenu, a przede wszystkim bezpieczeństwa.

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę jest opcja zadaszenia basenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł korzystać z basenu ogrodowego także w chłodniejsze, czy deszczowe dni. Przesuwane, poliwęglanowe zadaszenie basenu jest niezwykle funkcjonalne, a przy tym prezentuje się bardzo elegancko. Warto zastanowić się nad taką opcją na etapie wyboru basenu do ogrodu oraz projektowania przestrzeni wokół.

Najważniejsze elementy aranżacji przestrzeni wokół basenu w ogrodzie

Przed kąpielą w basenie i po wyjściu z wody chciałbyś z pewnością odpocząć, zrelaksować się, czy zjeść posiłek. Do tego oczekujesz pewnie, że przestrzeń wokół basenu będzie bezpieczna, zwłaszcza jeśli z basenu będą korzystały dzieci, a zarazem elegancka i komfortowa. Jak dopasować przestrzeń wokół basenu do naszych potrzeb?

  Baseny ogrodowe — przegląd najlepszych modeli

Chillout nad basenem – konieczne będą leżaki

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na relaksie i odpoczynku, komfortowe leżaki i inne wygodne meble, np. rattanowe z miękkimi poduchami, dostarczą Ci przyjemności wypoczywania. W takiej opcji warto postawić na dodatkowe akcenty zielone wokół basenu, np. rośliny w dużych donicach. Ciekawym elementem będzie leżanka ogrodowa, czy też łóżko ogrodowe z efektownym, przywołującym na myśl południowe klimaty, baldachimem.

Bezpieczny i elegancki drewniany taras

Basen ogrodowy nie musi być obłożony płytkami. Możesz wybrać drewniane deski, które prezentują się bardzo elegancko, a przy tym zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się po wyjściu z wody.

Przestrzeń wokół basenu, jako miejsce imprez ogrodowych

Przyjęcie w ogrodzie nad basenem? Tutaj nie może zabraknąć grilla. Warto postawić na model solidny, kamienny i nieco oddalić go od basenu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here