5
(1)

Wreszcie postanowiłeś – zamierzasz otworzyć własne biuro. Świetnie! Nie pozostaje zatem nic innego, jak odpowiednio zaaranżować lokal. Istotny jest przecież nie tylko efekt wizualny, ale i komfort pracy.

Dla siebie czy interesantów?

Niemal każdy z nas w pracy spędza 1/3 swojego życia. To jedno z najważniejszych miejsc w naszej codzienności. Ważne więc, aby czuć się w nim dobrze. Zanim zaczniemy urządzać własne biuro, zastanówmy się, do czego będziemy je wykorzystywać. Do spotkań z interesantami? A może tylko do indywidualnej pracy? Ta kwestia powinna być decydująca przy urządzaniu pracowniczej przestrzeni. Dopasujmy ją więc do naszych potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli naszego biura nikt nie będzie odwiedzał, możemy zaszaleć i urządzić wszystko według własnego gustu. Jeśli natomiast zamierzamy zapraszać interesantów, do tematu musimy podejść nieco bardziej praktycznie i uniwersalnie.

Dla każdego coś innego

Meble biurowe stanowią wizytówkę każdej firmy. To za ich sprawą możemy zbudować pozytywne wrażenie u potencjalnego klienta. Z tego też powodu wybierając meble do gabinetu nie kierujmy się tylko swoim ulubionym stylem. Co prawda, to my będziemy tam spędzać większość czasu, ale pamiętajmy, że gusta są różne. Charakterystyczne, zdecydowane wnętrze nie wszystkim może się spodobać. Oczywiście nie przesadźmy też w drugą stronę – nasze biuro nie może być przecież nudne i nijakie. Ważne, aby dostosować jego wygląd do charakteru wykonywanej pracy. Inaczej urządzimy przecież biuro w kancelarii adwokackiej, a inaczej w agencji kreatywnej lub w studiu reklamowym. Wnętrze musi być spójne z rodzajem działalności. Zacznijmy od rozważnego dobrania kolorystyki ścian. Później dokładnie zastanówmy się, czego będziemy potrzebować. To pozwoli nam zdecydować, czy zainwestować w gotowy zestaw mebli biurowych, czy też poszczególne elementy kupować osobno. Aby nie przesadzić, postawmy na prostotę. Najpowszechniejsze, ponadczasowe – i zdecydowanie najbezpieczniejsze – będzie oczywiście drewno. Sprawdzi się ono niemal w każdym wnętrzu. Jeśli cenimy sobie klasykę, wybierzmy to bukowe, sosnowe bądź dębowe. Jeśli natomiast preferujemy nowoczesne meble gabinetowe, możemy pokusić się o nietypowe gatunki jak na przykład wiśnia, palisander lub teak. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się również tworzywa sztuczne. Krótko mówiąc, wybór, jeśli chodzi o meble do biura, jest ogromny. Dzięki różnorodnym stylom każdy z pewnością znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego meble gabinetowe zostały wykonane – chcemy przecież, żeby posłużyły nas przed długie lata.

  Fotel wiszący do salonu - pomagamy wybrać najlepszy model!

Istotne detale

Podczas projektowania wnętrza nie zapomnijmy o biurku, wygodnym fotelu oraz oczywiście stole, przy którym będziemy toczyć rozmowy z interesantami. Najbardziej efektownie wyglądają te ze szklanym blatem. Całość powinna zostać dopełniona przez atrakcyjne dodatki i odpowiednie oświetlenie. To ostatnie jest niezwykle istotne, bo to ono w dużej mierze wpływa na koncentrację, efektywność naszej pracy i motywuje do działania. Nie zapomnijmy też o zieleni – to właśnie ona gwarantuje nam czyste powietrze, przytulność oraz większą wydajność i kreatywność.

Sprawdź pełną kolekcję mebli biurowych lub do gabinetu na stronie sklepu meblowego https://zona-design.pl/meble/biurowe/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here