Hamak ogrodowy
5
(2)

Rodzaje hamaków do ogrodu

Większość osób kojarzy hamaki jako kawałek materiału przymocowanego po obu stronach do drzew. To prawdziwa klasyka, ale obecnie wybór jest znacznie większy. Producenci sprzętu ogrodowego mają w swoich kolekcjach różne typy konstrukcji, a każda z nich zasługuje na uwagę. Zanim więc zdecydujesz, które rozwiązanie najbardziej przypadnie Ci do gustu, poznaj dostępne rodzaje hamaków ogrodowych:

  • hamak ze stelażem – jest sprzedawany w komplecie ze specjalną konstrukcją, pomiędzy którą zamocowany jest materiał,
  • hamak-fotel – ma formę bujaka, na którym można się wygodnie rozsiąść i pohuśtać. Zawiesza się go na gałęzi lub specjalnym stelażu z poprzeczką,
  • hamak klasyczny – to tradycyjny model, który mocuje się do drzew lub pionowych profili za pomocą linek.

Każdy z powyższych modeli jest wyjątkowo wygodny i z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom pod względem relaksu. Najbardziej funkcjonalny jest jednak hamak ze stelażem, który rozwiązuje problem braku drzew do mocowania. Dodatkowo można go zainstalować w dowolnej części ogrodu, a w razie potrzeby przenieść w inne miejsce.

Hamak

Materiał hamaka ogrodowego

Istotnym czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. Z założenia hamak do ogrodu jest przeznaczony do użytku zewnętrznego, dlatego musi być solidny i wytrzymały. Ważne jest też to, aby tkanina była odporna na działanie czynników atmosferycznych i nie traciła koloru pod wpływem słońca. Najlepszym rozwiązaniem będzie hamak ogrodowy z bawełny z dodatkiem poliestru, gdyż to gwarantuje jego doskonałe parametry.

Wielkość hamaka

W tym przypadku wszystko zależy od tego, jak zamierzasz korzystać z hamaka do ogrodu. Jeżeli planujesz wypoczywać w nim wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi, najrozsądniejszym wyborem będzie hamak trzyosobowy.

Dla jednego użytkownika wystarczy wiszący fotel lub klasyczny hamak ogrodowy montowany na linki. Pod uwagę powinieneś też wziąć dostępne miejsce do montażu, gdyż duże modele potrzebują sporej przestrzeni. Nie sprawdzą się więc jako sprzęt wypoczynkowy na taras lub do niewielkiej altany.

  Ptaki w ogrodzie - Karmniki

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here