fot. solamagic
0
()

Lato się kończy, wieczory są co raz chłodniejsze a wielu z nas chętnie spędzało by je jeszcze na swoim tarasie lub w ogrodzie zimowym. Tarasy, altany czy ogrody zimowe są specyficznymi miejscami i wymagają też specjalnego podejścia w kwestii ogrzewania. Bardzo dobrą alternatywą są elektryczne promienniki podczerwieni, które łączą w sobie komfort użytkowania, wysoką jakość oraz ekonomiczne działanie. Czym zatem są elektryczne promienniki podczerwieni ? Jak działają ? Dlaczego warto ich używać ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi informacjami na temat tego rodzaju ogrzewania poniżej.

fot. solamagic

Czym są elektryczne promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną w ciepło poprzez wytwarzanie promieniowania podczerwonego. Fale podczerwone są doskonałym nośnikiem ciepła i jest to jeden z sekretów tak wydajnego ogrzewania. Nie ogrzewają powietrza tylko bezpośrednio osoby w zasięgu swojego działania. Urządzenia te są proste w montażu, nie wymagają ingerencji w konstrukcję altany czy tarasu, a obsługa dzięki regulatorom jest komfortowa. Dostępne są w różnych wersjach i modelach, dzięki czemu bardzo prosto dostosować promiennik do rozmiaru przestrzeni. Jest to ekologiczne i nowatorskie rozwiązanie, które nie wytwarza śmieci czy szkodliwych gazów.

Jednym z głównych powodów, dla którego elektryczne promienniki podczerwieni są popularne np. w Skandynawii to ich wydajność. Urządzenie wykorzystuje ok. 95% energii i przetwarza je na ciepło. Taki wynik deklasuje konkurencje, co przekłada się na spore oszczędności.

fot. sklep.enerzon.pl

Dlaczego idealnie nadają się do altan, ogrodów zimowych i tarasów ?

Elektryczne promienniki podczerwieni są bardzo dobrym rozwiązaniem do takich miejsc jak tarasy. Otwarta przestrzeń wymaga niestandardowych rozwiązań. Promienniki podczerwieni są solidnymi konstrukcjami i dostarczają ciepło w szybki sposób tam — gdzie tego potrzebujemy. Ten rodzaj ogrzewania sprawdza się także w trudnych warunkach, gdzie konwencjonalne sposoby nie poradziłyby sobie z nagrzaniem miejsca.

Bardzo korzystny i wygodny jest rodzaj energii, jakiej potrzebują promienniki podczerwieni. Działają one na prąd elektryczny więc instalacja gniazdka czy przeciągnięcie przewodu nie wymaga dużej ingerencji. Promienniki nie zajmują też dużo miejsca, gdyż nie mają zbiornika na gaz lub mechanizmu. Dzięki temu małe rozmiary umożliwiają na bezinwazyjną instalację i nie zabiera cennego miejsca.

  Wystrój okna balkonowego- jaki wybrać?
fot. Veito

Jakie korzystne cechy mają promienniki podczerwieni ?

Promienniki podczerwieni mają wiele zalet, z których warto skorzystać. Pierwszą z nich jest natychmiastowe ciepło bez konieczności wcześniejszego nagrzewania. Jakość ciepła jest również wysoka. Odczuwane jest jako przyjemne i delikatne. Dużym plusem promienników jest wytrzymałość. Kilkuletnie użytkowanie nie jest czymś nadzwyczajnym, a niezawodność jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność rozwiązania. Jedną z największych korzyści jest ekonomia grzewcza. Dzięki elektrycznym promiennikiem podczerwieni możemy zapewnić ciepło w altanie czy ogrodzie zimowym w korzystnej cenie. Stosunek jakości do ceny jest bardzo zadowalający, a koszty są niższe nawet o kilkadziesiąt procent niż przy innych źródłach ciepła.

Jeśli chcesz  dowiedzieć się jak wybrać taki promiennik klinknij tutaj

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here