0
()

            Aranżując wnętrze musimy zdecydować się w jakim stylu chcemy, aby było wykończone. Najgorszym zabiegiem, jaki możemy zrobić jest pomieszanie stylów, chyba że celujemy w zmyślny styl eklektyczny. Dużym zainteresowaniem cieszy się jednak ostatnio zwłaszcza styl retro, w którym odtwarza się piękno, klasę i elegancję wnętrz minionych epok. Warto zatem uzmysłowić sobie jakie tajemnice w sobie kryje i wybrać go, np. by urządzić w stylowy sposób naszą łazienkę.

Bidet – czy to potrzebne?

            Jednym z przedmiotów, którym warto się przyjrzeć jest bidet. Oczywiście, bidety to nieoczywisty element łazienki, który nie znajdzie się tam, gdzie zabraknie miejsca. Jednak jest on niezwykle przydatny i potrzebny w każdym domu. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, by bidet był dopasowany do stylizacji całego pomieszczenia i nie zepsuł całej aranżacji. Nie ma bowiem nic gorszego niż jeden niedopasowany element całej układanki.

Ornamentalny i imponujący

            Bidety retro mogą być różnego rodzaju. W tym wypadku mówimy o dość klasycznym bidecie stojącym, białym i niemalże się niewyróżniającym. Jest to jednak produkt wyjątkowy, autorstwa firmy Burlington. Wszystko przez wzgląd na ornamenty, które zdobią nie tylko jego górną, cienką część, ale także całą stopkę, na której stoi. Jest to ornament stylowy, doskonale wpasowujący się w estetykę vintage, na motywach kwiatowych. Bidet posiada jeden otwór na baterie. Jest chromowany, wyjątkowy pod każdym względem, między innymi właśnie ze względu na wzory, ale także ze względu na drobne elementy designerskie. Jego długość to 56,6 centymetra, a szerokość to 39 centymetrów. Wysokość całego bidetu, wraz ze stopką, wynosi 40 centymetrów.

Burlington Bidet Stojący biały z ornamentem P4D

  Wyjątkowe i niepowtarzalne, a wciąż funkcjonalne – kompakty WC marki Burlington

Klasycznie ozdobiony

            Drugim egzemplarzem, który może przyciągnąć uwagę amatorów stylu retro jest bidet firmy Althea. Royal Bidet to stojące cudo architektury. Wygląda trochę jak antyczna, ale jednak unowocześniona rzeźba, ma delikatne, obłe kształty i różnorodną grubość na zejściu. Jest to bidet klasyczny, stojący, połyskliwy i biały. Nie ma dodatkowych ornamentów. Ciekawie komponuje się do drewnianej lub drewnopodobnej podłogi. Interesujące jest także zestawienie fałd na samej misie oraz u spodu stopki, co sprawia, że bidet jest niezwykle efektowny. Występuje także w kolorze czarnym. Jego rozmiary to 36,5 x 57 x 40 centymetrów. Jest to więc rozmiar klasyczny. Mocowany do podłogi z jednym wyjściem na baterię, koniecznie także w stylu retro.

Althea Royal Bidet stojący 57×36 cm biała

Wiszące cudo

            Bidety wiszące z jednej strony zabierają mniej miejsca i dają poczucie wolnej przestrzeni, a z drugiej wymuszają jakościowe i finezyjne wykończenie. Tak postąpiono z bidetem wiszącym białym od firmy KERASAN. To bidet o klasycznym połyskliwym kolorze, wpasowującym się w pozostałe elementy wyposażenia łazienki w stylu angielskim. Ciekawa obwódka na rogach misy sprawia, że jest to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju bidet wiszący. Jego obłe kształty uzupełniane są także prze rurę, która niejako przecina go od spodu i niknie w ścianie. Utrzymana w stylu chromowanym, dopasowuje się do całości aranżacji. Widać wyraźne nawiązania od klasycznej estetyki vintage. Wymiary bidetu to 52 x 38 centymetrów. Bidet posiada jeden otwór na baterię.

KERASAN Retro Bidet wiszący 52 x 38 cm biały 1025

Nie obły, acz dostojny

            Ciekawym pomysłem wykazali się projektanci firmy Simas, tworząc bidet wiszący Londra. To unikatowe połączenie bidetu stojącego, z jego nietypową nóżką oraz bidetu wiszącego, którym w istocie jest. Londra to bidet biały, wykończony z połyskiem, delikatnie zwężany pośrodku misy. Wpisany jest jednak w kwadrat, który został rzeźbiony w formę półkuli. Posiada jeden otwór na baterię. Jego długość wynosi 505 milimetrów, szerokość 340 milimetrów, a wysokość w całości 330 milimetrów.

  Wanna wolnostojąca – dlaczego warto ją posiadać w swojej domowej łazience?

Simas Londra Bidet Wiszący biały

            Bidet to niezwykle istotny element łazienki, zwłaszcza tej, z której korzystają kobiety. Dlatego warto zastanowić się jaki jego rodzaj wybrać, by trafić w gusta i styl retro. Z pewnością jednak jeden z produktów przypadnie do gustu, gdyż wybór w tej kategorii jest coraz większy.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here