5
(1)

Już nie dziecko, jeszcze nie dorosły

Urządzając pokój dla dziecka chcemy, by był kolorowy i dopasowany do płci dziecka – stereotypowo róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców. Do pewnego wieku dziecko czuje się dobrze wśród postaci z ulubionych bajek na ścianach, a spanie w „księżniczkowym” łóżku jest największą przyjemnością. Przychodzi jednak taki czas, w którym dziecko chowa swoje ulubione maskotki do szafy, a różowe biurko zakleja naklejkami… To znak – dziecięcy pokój powinien zamienić się w młodzieżowy. Jak go urządzić, by dziecko czuło się w nim dobrze?

Pokój młodzieżowy – o czym warto pamiętać?

Urządzanie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Okres dorastania bywa burzliwy, szczególnie dlatego, że dziecko jest w fazie poszukiwań – także własnego stylu. Musisz mieć świadomość, że Twoje dziecko chce mieć realny wpływ na wygląd swojego pokoju. Warto zatem porozmawiać z nim i dojść do wspólnego porozumienia w kwestii doboru mebli, kolorów ścian itp. Młodzieżowy pokój powinien być podzielony na co najmniej trzy części:

  • część sypialniana – miejsce odpoczynku, może być to rozkładana sofa bądź wygodne łóżko,
  • miejsce do nauki – biurko z miejscem na książki i ewentualny sprzęt elektroniczny,
  • kącik relaksu i rozrywki – sofa bądź fotele dla gości Twojego dziecka, przedmioty związane z jego pasją.

Źródło: internoitaliano.pl

Jakie meble wybrać?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być praktyczne i uniwersalne. Najlepiej w stonowanych kolorach, aby łatwo można było zmienić wystrój pokoju w przyszłości. Najlepiej sprawdzą się meble w kolorze białym, które optycznie powiększą pokój i nadadzą mu uniwersalnego i modnego wyglądu. Meble w jasnych kolorach wpasują się w każdą przestrzeń. Młodzieżowe meble powinny być funkcjonalne i pomieścić wszystkie rzeczy dziecka – od ubrań po książki. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na włoskie meble, które oprócz swojej trwałości oferują także niebanalny wygląd. Otwarte regały to idealne rozwiązanie do młodzieżowego pokoju!

Zalety otwartych regałów młodzieżowych

Nowoczesne meble młodzieżowe z otwartymi regałami to doskonały kompromis pomiędzy Tobą a dzieckiem. Meble te są praktyczne, oferują dużo przestrzeni i zapewniają kompleksowość wystroju, a z drugiej strony pozwalają na wyeksponowanie osobistych przedmiotów Twojego dziecka. Otwarte regały pozwolą nadać pokojowi indywidualnego charakteru. Dodatkowo regały młodzieżowe to dobre rozwiązanie dla książek i szkolnych zeszytów. Włoskie meble cieszą się powodzeniem ze względu na jakość materiałów z jakich są zrobione, ale także z możliwości dobrania koloru i lakieru według własnego uznania. Wybór nowoczesnych mebli młodzieżowych to gwarancja, że Twoje dziecko będzie dobrze czuło się w swoim nowym pokoju, a możliwość wyrażenia siebie poprzez dodatki na otwartych regałach sprawi, że będzie szczęśliwe i zadowolone!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here