5
(1)

Już nie dziecko, jeszcze nie dorosły

Urządzając pokój dla dziecka chcemy, by był kolorowy i dopasowany do płci dziecka – stereotypowo róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców. Do pewnego wieku dziecko czuje się dobrze wśród postaci z ulubionych bajek na ścianach, a spanie w „księżniczkowym” łóżku jest największą przyjemnością. Przychodzi jednak taki czas, w którym dziecko chowa swoje ulubione maskotki do szafy, a różowe biurko zakleja naklejkami… To znak – dziecięcy pokój powinien zamienić się w młodzieżowy. Jak go urządzić, by dziecko czuło się w nim dobrze?

Pokój młodzieżowy – o czym warto pamiętać?

Urządzanie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Okres dorastania bywa burzliwy, szczególnie dlatego, że dziecko jest w fazie poszukiwań – także własnego stylu. Musisz mieć świadomość, że Twoje dziecko chce mieć realny wpływ na wygląd swojego pokoju. Warto zatem porozmawiać z nim i dojść do wspólnego porozumienia w kwestii doboru mebli, kolorów ścian itp. Młodzieżowy pokój powinien być podzielony na co najmniej trzy części:

  • część sypialniana – miejsce odpoczynku, może być to rozkładana sofa bądź wygodne łóżko,
  • miejsce do nauki – biurko z miejscem na książki i ewentualny sprzęt elektroniczny,
  • kącik relaksu i rozrywki – sofa bądź fotele dla gości Twojego dziecka, przedmioty związane z jego pasją.

Źródło: internoitaliano.pl

Jakie meble wybrać?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być praktyczne i uniwersalne. Najlepiej w stonowanych kolorach, aby łatwo można było zmienić wystrój pokoju w przyszłości. Najlepiej sprawdzą się meble w kolorze białym, które optycznie powiększą pokój i nadadzą mu uniwersalnego i modnego wyglądu. Meble w jasnych kolorach wpasują się w każdą przestrzeń. Młodzieżowe meble powinny być funkcjonalne i pomieścić wszystkie rzeczy dziecka – od ubrań po książki. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na włoskie meble, które oprócz swojej trwałości oferują także niebanalny wygląd. Otwarte regały to idealne rozwiązanie do młodzieżowego pokoju!

  Spektakularne metamorfozy: Czerń w przedpokoju, sypialni i łazience

Zalety otwartych regałów młodzieżowych

Nowoczesne meble młodzieżowe z otwartymi regałami to doskonały kompromis pomiędzy Tobą a dzieckiem. Meble te są praktyczne, oferują dużo przestrzeni i zapewniają kompleksowość wystroju, a z drugiej strony pozwalają na wyeksponowanie osobistych przedmiotów Twojego dziecka. Otwarte regały pozwolą nadać pokojowi indywidualnego charakteru. Dodatkowo regały młodzieżowe to dobre rozwiązanie dla książek i szkolnych zeszytów. Włoskie meble cieszą się powodzeniem ze względu na jakość materiałów z jakich są zrobione, ale także z możliwości dobrania koloru i lakieru według własnego uznania. Wybór nowoczesnych mebli młodzieżowych to gwarancja, że Twoje dziecko będzie dobrze czuło się w swoim nowym pokoju, a możliwość wyrażenia siebie poprzez dodatki na otwartych regałach sprawi, że będzie szczęśliwe i zadowolone!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here