1
(1)

Maskuj, co nieestetyczne

Wiele elementów wyposażenia, nierzadko tych niechcianych, po prostu w budynku musi być, aby dało się w nim naturalnie funkcjonować. Ciężko też, w przez lata zamieszkiwany lokal inwestować krocie tylko po to, aby zastąpić stylowymi starą, szpecącą wystrój kratkę wentylacyjną, czy obdrapany kaloryfer. Wówczas warto wykazać się kreatywnością i w pomysłowy sposób zasłonić to, co niekoniecznie zdobi nasze cztery kąty. Wystarczy ruszyć głową, aby naprawdę niskim kosztem udekorować przestrzeń, jednocześnie tworząc efektywny kamuflaż dla niemile widzianych elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Przykładowo, świetną ideą jest wzorzysta tapeta, jaka przyciągnie uwagę, pozwalając wtopić się w tło przedmiotom psującym wystrój.

Jeden a wyjątkowy

Wydawać by się mogło, że na stworzenie powierzchni, którą śmiało da się nazwać designerską potrzeba naprawdę sporej kwoty. W gruncie rzeczy jednak wcale nie musimy spłukiwać się do suchej nitki, by móc pochwalić się pokojem, jak z reklamy. W nowoczesnych stylizacjach bardzo często projektanci zalecają postawienie na jeden, przykuwający wzrok, oryginalny i unikatowy mebel, czy ozdobę. Pozostałe elementy aranżacyjne nie muszą być wyróżniające się, byle tylko pasowały do całości kompozycji. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na nieprzeciętny komplet wypoczynkowy, powiedzmy gustowną sofę. Obecnie na rynku meblarskim konsumenci mają ogromny wybór spośród rozmaitych kanap – narożnych, rozkładanych, modułowych, otwartych, kilkuosobowych, szezlongów. Nie jest nawet konieczne wędrowanie po stacjonarnych sklepach, bowiem olbrzymią ofertę prezentują serwisy działające online typu BoConcept z Gdyni, za pośrednictwem którego można kompleksowo zaopatrzyć się w akcesoria designerskie wszelkiego rodzaju – od mebli wypoczynkowych, przez krzesła i fotele, aż do łóżek oraz dodatków.

Niepospolite wykończenie

Wytworność, a zarazem indywidualizm wystroju zapewni Twym czterem kątom nie tylko mebel, ale również dobrze przemyślane wykończenie pomieszczenia. Pomysłowy szlif potrafi nadać nawet prosto urządzonemu mieszkaniu niepowtarzalności i awangardowości. Strzałem w dziesiątkę będzie wyrazista dekoracja w postaci starych winyli wieszanych na ścianie, muru wyłożonego betonem architektonicznym, czy płytek imitujących cegiełkę. Możliwości jest mnóstwo, a to jak stworzysz swe designerskie wnętrze zależy wyłącznie od Twej wyobraźni i kreatywności.

  Aranżacja małego salonu w bloku

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 1 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here