5
(1)

            Grzejniki to niezwykle istotny element wyposażenia każdego wnętrza. Jeśli bowiem nie decydujemy się na ogrzewanie płaszczyznowe, to z pewnością jesteśmy na nie skazani. Już samo ich umiejscowienie ma duże znacznie, gdyż nieco ogranicza możliwości aranżacyjne. Zwłaszcza jeśli liczymy na wnętrze w stylu retro, w którym każdy element musi znaleźć swoje, właściwe miejsce. Warto zatem zastanowić się jakie z nich wybrać, by pasowały i do miejsca, i do estetyki, którą wybraliśmy.

Grzejniki w łazience

            Łazienka jest miejscem specyficznym, a grzejniki, jakie tam umiejscowimy, muszą być specjalnie przygotowane. Na rynku znajdziemy szereg różnego rodzaju urządzeń grzewczych, z których każdy może poszczycić się nieco inną specyfikacją. W tym wypadku, a więc chcąc urządzić łazienkę w stylu angielskim, powinniśmy równie dużo uwagi poświęcić wzornictwu.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Stalowe piękno z raju

            Niezwykłą propozycję możemy znaleźć w portfolio firmy Arcade. Landsdowne ARCR1CHR to model grzejnika wiszącego, który doskonale wpasowuje się w estetykę retro. Wyjątkowe zaokrąglenia, rury nieco przywodzące na myśl zdobione, klasyczne odpływy oraz niecodzienne końcówki sprawiają, że jest to grzejnik o nietypowym charakterze. W jego środku umiejscowiono serce, a więc żebrowy grzejnik w dawnym stylu. Jest on nieco innego koloru niż reszta konstrukcji, która została chromowana. Całość wykończono z wielką precyzją. Grzejnik ma moc 558 W, a został wykonany z mosiądzu. Długość całej konstrukcji to 23,5 centymetra; jej szerokość 60 centymetrów. Z kolei wysokość wynosi 95 centymetrów.

Arcade Lansdowne Grzejnik wodny chrom ARCR1CHR

Klasyka zawsze się obroni

            Inny, choć nieco nawiązujący pomysł miał Burlington. Jest to firma słynąca nie tyle z rozwiązań w stylu retro, ile z rozwiązań klasycznie najprostszych, bez zbędnych udziwnień. Tak jest i w tym przypadku. Chromowane rury, kilka prostych belek poprzecznych, klasyczne, choć obłe zakończenia łączeń i chromowana powierzchnia – wszystko to sprawia, że model Berkeley R4CHR jest naprawdę jednym z dzieł sztuki łazienkowej. Jeśli więc marzysz o łazience w stylu angielskim, pomyśl o prostocie. Grzejnik ma 23,5 centymetra długości, 60 centymetrów szerokości oraz wysokość jak w przypadku Arcade – 95 centymetrów. Istnieje możliwość podłączenia grzałki.

  Styl vintage we wnętrzach - czym się charakteryzuje?

Burlington Berkeley Grzejnik wodny chrom R4CHR

Prostokątne złoto

            Złoty, fantazyjnie zaprojektowany i finezyjnie, bardzo precyzyjnie wykonany. Oto Olympia Ceramica Impero SS0750. Model, który w dużym stopniu różni się od dwóch poprzednich. Z jednej strony jest to model wiszący, ścienny. Z drugiej ma wykończenia kwadratowe, kanciaste. Są dokładnie wykonane, delikatnie zdobione osobnymi frezami. Kolor złoty dodaje mu klasy i stylu. Z pewnością nadaje się do wnętrz w stylu retro, jednak szczególnie do tych, w których bogate zdobienia grają pierwsze skrzypce. Grzejnik potrzebuje zasilania wodnego. Jego wysokość to 81 centymetrów, natomiast szerokość 53 centymetry.

Olympia Ceramica Impero Grzejnik łazienkowy ścienny, Złoty SS0750

Stojące cudo

            Któż z nas nie zna klasycznych, starych grzejników żebrowych, stojących na swych majestatycznych nóżkach. Oto i takie cudo przygotowano dla nas w pracowni Terma i znalazło się w naszym zestawieniu. Bogato zdobione, niemalże ręcznie wykonywane, ciężkie i praktyczne zarazem. Model Oxford Metal Alive to prawdziwa ekstrawagancja, nawet jak na wnętrza w stylu retro. Jego moc to co prawda tylko 429 Wat, jednak jest to produkt, który bardzo długo traci ciepło. Ma pięć żeber, jest dość solidny i gruby. Jego długość to 44,2 centymetra, szerokość aż 22,5 centymetra, a wysokość tylko 47 centymetrów. Istnieje możliwość podłączenia grzałek elektrycznych.

Terma Oxford Grzejnik wodny stojący 44,2×47 cm Metal Alive

            Niezwykłe dzieła sztuki, praktyczne i proste lub finezyjne i skomplikowane – wszystkie te modele mają coś w sobie. Są też klasycznymi przykładami stylu retro w aranżacji wnętrz. Wśród tych modeli każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu stworzy klimatyczną, elegancką i klasyczną łazienkę marzeń. Prezentowane grzejniki łazienkowe retro pochodzą ze sklepu lazienkaretro.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here