Poddasze, jako pokój dla chłopca? Zobacz, jak zaranżowaliśmy tą przestrzeń.
5
(1)

Jak zaaranżować wnętrze pokoju dziecięcego, które będzie nie tylko funkcjonalne i estetyczne ale będzie też odzwierciedlało pasję naszego malucha? W jaki sposób na kilku- lub kilkunastu metrach zmieścić strefę do zabawy, nauki i spania? Z powodu tak niewielkiej ilości miejsca każda ze stref będzie miała mocno ograniczoną przestrzeń. Zamiast więc adaptować ten niewielki pokoik na potrzeby naszego dziecka, warto zastanowić się czy oprócz tego pokoju, nie mamy czasem większej przestrzeni do zagospodarowania. Często zdarza się, że właściciele domów zapominają o niezagospodarowanym poddaszu użytkowym, które doskonale sprawdzi się jako pokój dla chłopca.Jak zaaranżować pokój dla chłopca na poddaszu?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje dużo miejsca do zabawy. Jako, że dzieci w tym wieku uczą się właśnie przez zabawę, nie należy ograniczać im przestrzeni. Najlepszym miejscem na aranżację pokoju dla chłopca będzie zatem, rzadko wykorzystywane, poddasze.  Maluch bez najmniejszego kłopotu poradzi sobie z trudnymi do zaaranżowania skosami i belkami podtrzymującymi strop. To co dla dorosłych stanowiłoby przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu dla malucha będzie idealnym miejscem do zabawy. Na belkach pod sufitem można zawiesić kolorowe hamaki, a skosy to doskonałe miejsce na niewielką szafę wnękową z drzwiami przesuwnymi. Oczywiście pokój dla chłopca zaaranżowany na poddaszu powinien być podzielony na konkretne strefy: miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. Całosć aranżacji powinna być także spójna z pasją naszego dziecka. W przypadku bohatera naszej aranżacji jest nią kosmos.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Mieszkanie na poddaszu w kolorze

2 KOMENTARZE

 1. Świetna aranżacja wnętrza, bardzo mi się podoba, chętnie podkradnę kilka pomysłów, zwłaszcza łóżko, ta szafa z przesuwanymi drzwiami też jest genialna, no i te kolory, mój syn byłby zachwycony, podobny pomarańczowy już mama, zostało mi trochę po malowaniu pokoju córki, to farba z magnata, ale nie widzę niestety takiego podobnego niebieskiego odcienia w ich katalogu gotowych farb, ktoś może wie jaka marka farb ma podobny kolor?

  • Pani Amelio,

   bardzo szeroką paletę kolorów ma firma Tikkurila. Właśnie z ich produktów korzystaliśmy wykonując tę metamorfozę :)

   Pozdrawiam serdecznie
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here