Meble do kuchni - jakie powinny być hokery, stołki barowe do wyspy kuchennej.
5
(1)

Połączenie salonu z kuchnią pozwala na powiększenie powierzchni użytkowej mieszkania. Warto jednak pamiętać o rozdzieleniu tych dwóch wnętrz, chociażby wyspą kuchenną lub barkiem. Wyspa w kuchni bardzo często spełnia wiele różnych zadań. Dodatkowy blat, który dzięki niej zyskujemy może jednak też służyć za blat jadalny. Wówczas stosuje się wysokie krzesła, zwane stołkami barowymi lub hokerami. Szukasz ciekawych pomysłów na stołki barowe w swojej kuchni? Oto i one!

Biały stołek barowyMeble do kuchni: hokery i krzesła barowe

Krzesła barowe mogą mieć różny kształt i wysokość. Często też wykonane są one z różnych materiałów. Ich wielkość i wygląd zależą głównie od tego czy mamy do czynienia z wyspą kuchenną czy z regularnej wysokości barkiem. W sklepach znajdziemy zarówno wysokie metalowe hokery, jak i niskie kolorowe krzesła barowe, wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub całkiem przezroczyste. Niektóre z nich nie mają oparć, dzięki czemu wyglądają jak wysokie taborety.
Krzesła powinny zostać dobrane do stylu naszego wnętrza i tego, jakie mamy pozostałe meble do kuchni. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które pasują zarówno do wnętrz surowych, nowoczesnych jak i tych w stylu vintage.

Jak dobrać wysokość hokera?

Jeżeli kuchnię od salonu oddziela barek, wówczas powinniśmy zdecydować się na wyższe hokery. Najwygodniejszą wysokością barku jest 110 cm, w związku z czym wysoki stołek barowy, czyli taki, który mierzy 80 cm. W przypadku niższej wyspy kuchennej, której wysokość zwykle nie przekracza 90 cm, powinniśmy zdecydować się na niższe krzesła, te o wysokości 60 cm. Wygodna podpórka pod stopy powinna zostać umieszczona na 40 cm poniżej siedziska.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Wyspa kuchenna w nowoczesnym wnętrzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here