Marzy ci się wyspa kuchenna? Zobacz, jak wygospodarować na nią miejsce w dużej i małej kuchni.
5
(1)

Wyspa kuchenna kojarzy się zwykle z kuchniami o dużym metrażu, z bardzo prostego powodu. W dużych wnętrzach wyspa spełni swoje zadanie i jest przede wszystkim funkcjonalnym meblem w kuchni. Nie musimy jednak rezygnować z tego rozwiązania, w przypadku kuchni połączonej z salonem. Istnieje bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które można zastosować i dzięki którym wyspa będzie funkcjonalna niemal w każdych warunkach.

Spis treści artykułu:

Wyspa kuchenna w nowoczesnej kuchni z salonem

Kuchnia połączona z salonem to najczęstsze rozwiązanie w większości nowoczesnych mieszkań. Usunięcie ściany dzielącej kuchnię i salon pozwoliło nie tylko na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, ale też na optyczne powiększenie wnętrza. Kiedyś kuchnia służyła jako zaplecze – pomieszczenie gospodarcze. Dziś bardzo często jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że gospodarze cały czas mogą spędzać ze swoimi gośćmi. Salon z aneksem to również doskonałe miejsce na wyspę kuchenną.Jak zaaranżować przestrzeń kuchenną z wyspą?

Wyspa kuchenna może być nie tylko niewątpliwym walorem estetycznym wnętrza, ale powinna być przede wszystkim praktyczna. Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wszystkich urządzeń kuchennych właśnie w wyspie. Po drugiej stronie wyspy można z powodzeniem przedłużyć blat i dostawić kilka wysokich hokerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy gotować i rozmawiać z naszymi gośćmi, bez konieczności odwracania się.

A oto nasz pomysł na kuchnię z wyspą. Zapraszamy do galerii.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Letnie akcesoria, których nie może zabraknąć w kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here