blaty-kuchenne-ktore-zachwycaja
0
()

Ponieważ blat kuchenny to miejsce przygotowywania potraw, powinien być on trwały i odporny na wilgoć, temperaturę czy uszkodzenia mechaniczne. Kluczowym aspektem będzie dobór materiału, z którego zostanie wykonany.

blaty-kuchenne-ktore-zachwycajaWybór materiału na blat kuchenny

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów na blaty kuchenne. Najtrwalsze, ale i najdroższe są blaty z kamienia naturalnego, np. z granitu czy marmuru. Są one wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, działanie wszelkiego rodzaju substancji (czy to spożywczych, czy środków chemicznych), a także na uszkodzenia mechaniczne.

W nowoczesnej, zaaranżowanej w stylu minimalistycznym kuchni z powodzeniem sprawdzą się blaty metalowe. Mogą być wykonane zarówno z aluminium, jak i stali. Ich trwałość zależy przede wszystkim od gatunku wybranego materiału. Tylko ten najwyższej jakości będzie odporny na zarysowania. Decydując się na metalowy blat kuchenny, należy pamiętać, że aby zachował on nienaganny wygląd, musi być suchy, bowiem woda pozostawia na nim zacieki.

Jednym z najpopularniejszych materiałów na blaty jest płyta laminowana. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii może ona z powodzeniem konkurować z innymi materiałami. Swoją trwałość zawdzięcza wykonaniu z trójwarstwowej płyty wiórowej pokrytej termoutwardzalnymi żywicami. Zaletą płyt laminowanych jest możliwość wykonania nawierzchni imitującej dowolny materiał: kamień, drewno czy metal. Nieograniczona jest również gama kolorystyczna, z której każdy, nawet najbardziej wybredny użytkownik, z powodzeniem wybierze coś dla siebie. Laminat może mieć zarówno wykończenie matowe, półmatowe, jak i z połyskiem. Biorąc pod uwagę walory praktyczne, nowoczesne blaty kuchenne z płyty laminowanej cechuje odporność na ścieranie i zarysowania, wysoką temperaturę lub przebarwienia. Blat nie wyblaknie pod wpływem promieni słonecznych, jak również nie pozostaną na nim ślady po rozlanym soku czy czerwonym winie. Łatwość obróbki pozwala na cięcie płyt tak, by nadawać im dowolny kształt. Precyzyjne wykończenie krawędzi zabezpiecza blat przed działaniem wilgoci i pary wodnej (źródło: http://www.budujemydom.pl/kuchnia/18960-6-materialow-na-blaty-kuchenne).

  Jak urządzić salon w 2019 roku - najmodniejsze aranżacje

Blat kuchenny w roli głównej 

Odpowiednio dobrany blat kuchenny może stanowić niezwykle efektowny element dekoracyjny kuchni. Liczba sposobów aranżacji jest w zasadzie nieograniczona. Kolorystyka blatu może być dostosowana do frontów szafek, jak również kontrastować z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Jeżeli chcemy go wyeksponować, warto pokusić się o zamontowanie dodatkowego oświetlenia np. pod wiszącymi nad blatem szafkami. Lepiej również zrezygnować z ustawiania na nim zbędnych elementów. Dzięki temu zyskamy powierzchnię użytkową, a poza tym nic nie będzie zasłaniać jego piękna. Ciekawe pomysły aranżacji kuchni można znaleźć między innymi na stronie akcesoria.heban.pl.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here