Jak oddzielić i jak połączyć salon z aneksem kuchennym? Zobacz nasz pomysł na aranżację.

Aneks kuchenny połączony z salonem to najczęstsze rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu. Każda przestrzeń w domu, spełniająca inne zadanie, powinna być jednak wydzielona – niekoniecznie za pomocą ściany. Jak zatem oddzielić kuchnię od salonu, kiedy w grę wchodzi aneks kuchenny?

Jak połączyć aneks kuchenny z salonem?

Aneks kuchenny połączony z salonem to częste rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić w mieszkaniu mnóstwo przestrzeni. Warto więc zaaranżować je tak, żeby obydwa pomieszczenia miały w miarę spójny charakter. Jak najprościej połączyć kuchnię z salonem? Najlepszym sposobem będzie użycie koloru. Warto pokusić się o jeden dominujący kolor, który będzie widoczny zarówno w kuchni, jak i w salonie. Nieco droższym i bardziej skomplikowanym rozwiązaniem może być natomiast zaaranżowanie tych dwóch pomieszczeń w takim samym stylu. Męski salon może mieć swoje odzwierciedlenie w zimnej i surowej kuchni.Jak podzielić przestrzeń kuchni i salonu?

Salon z aneksem jest praktyczny i pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni domu i mieszkania. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy trzeba jakoś oddzielić przestrzenie kuchni, jadalni i salonu. Nikt nie lubi przecież resztek jedzenia na kanapie czy stoliku kawowym. Warto więc pomyśleć o oddzieleniu tych trzech pomieszczeń. Jak to zrobić? Kącik jadalniany między kuchnią a salonem będzie idealną, naturalną barierą. Innym ciekawym pomysłem na wydzielenie przestrzeni w domu jest wyspa lub długi barek z wysokimi stołkami.

Więcej zdjęć znajdziecie w odcinkach:  352 (projektanci: Maciej Bogaczewicz, Ania Malikowska), 410 (projektant Maciej Bogaczewicz), 415 (projektantka Ula Kołodziejek-Herman), 417 (projektant Maciej Bogaczewicz), 418 ((projektant Przemek Lisiecki).

Więcej aranżacji na : Aranżacje Dekoratorni

Aneks kuchenny z salonem. Jak oddzielić te pomieszczenia?
5 (100%) 1 ocen

1 KOMENTARZ

  1. Podziwiam pomysł postawienia sofy zaraz za blatem kuchennym z płytą indukcyjną. Współczuje osobie, która będzie siedziała na sofie, podczas gdy ktoś inny w kuchni będzie sobie smażył bekon lub jajko sadzone. Taka kuchnia to jest najwyżej dla osób, które co tylko wode w czajniku gotują, inaczej ucierpi sofa lub ktoś na sofie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here