353 odcienek Dekoratorni
5
(2)

Małe wnętrza zwykle sprawiają wrażenie ciasnych i nieustawnych. Istnieje jednak wiele dekoratorskich zabiegów, dzięki którym można z łatwością optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia. Pomocne mogą okazać się lustra. Jak powiększyć wnętrze za pomocą luster? Jak za ich pomocą zaaranżować pomieszczenie, żeby sprawiało wrażenie większego niż jest w rzeczywistości?

Jak powiększyć wnętrze za pomocą luster?

Lustra we wnętrzach optycznie powiększą każde pomieszczenie. Poprzez odbijanie obrazu sprawiają, że wnętrza wydają się nawet dwa razy większe. Idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, jak korytarz czy łazienka będzie powieszenie luster na dwóch przeciwstawnych ścianach. Tworzą się wówczas zwielokrotnione odbicia wnętrza lub detali, które się w nich znajdują.

Gdzie warto zainwestować w lustra?

Lustro nie jest niestety najtańszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o powiększanie przestrzeni. Warto się jednak o nie pokusić w kilku wnętrzach. Najlepszym miejscem na nie jest zwykle przedpokój. Będzie ono nie tylko powiększać optycznie to pomieszczenie, ale też będzie miało swoje praktyczne zastosowanie.

Przedpokój – tutaj lustro sprawdzi się idealnie!

Przedpokój to idealne miejsce na duże lustro, sięgające od podłogi do sufitu, w którym można się swobodnie przejrzeć. Bardzo interesujący efekt przestrzenny zyskamy dzięki lustrom również  małej łazience.

W małym salonie także można wykorzystać lustra, na przykład jako drzwi do szafy wnękowej.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Praktyczne projektowanie – dlaczego nie tylko estetyka wnętrza się liczy! Projektanci wnętrz z Trójmiasta wiedzą to najlepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here