Nie wiesz, jak powinna wygladać praktyczna zabudowa kuchenna? Sprawdź nasze ciekawe rozwiazania.
5
(3)

Często przy planowaniu czy aranżowaniu kuchni zwraca się dużą uwagę na zastosowanie nietypowych rozwiązań technicznych, funkcjonalnych, które pozwolą nowej kuchni stać się jeszcze bardziej przystępną i wygodną.

Łatwiejsza i sprawniejsza praca w kuchni, oraz wygodne przechowywanie żywności czy kuchennych naczyń będzie stanowiła o jej ergonomiczności, wysokiej funkcjonalności, co w dłuższej perspektywie czasowej będzie wpływać na samopoczucie i zadowolenie mieszkańców. Przedstawiamy przydatne rozwiązania, które z powodzeniem można zastosować w większości mebli kuchennych.

Spis treści artykułu:

Oświetlenie podszafkowe w kuchni

oswietlenie-w-kuchni

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest montaż oświetlenia podszafkowego. Efektem jego zastosowania są zarówno nowe walory estetyczne jak i użytkowe.

Światło podszafkowe świetnie sprawdzi się w celu dodatkowe doświetlenia blatu roboczego podczas codziennych prac w kuchni, ale także jako światło nocne, które da odpowiednia ilość światła bez włączania jasnego oświetlenia ogólnego w kuchni. Tego typu ledowe oprawy oświetleniowe są bardzo cienkie, wręcz niewidoczne. wystroju kuchni, są schowane pod spodem wiszących szafek górnych i powinny znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni.

Wygodne korzystanie z szafek narożnych

szafka-kuchenna-narozna

Częste wkładanie i wyciąganie naczyń z głębokich szafek narożnych powodowało jeszcze do niedawna złość, bóle pleców i stawów, sprawiało dużą niewygodę, gdyż trudno dosięgnąć przedmiotu z samego końca w dodatku w ciemnym miejscu. Obecnie powstały rozwiązania, które zdecydowanie ułatwiają korzystanie z szafek narożnych. Całkowicie wysuwane szuflady na zewnątrz szafki kuchennej sprawia, że wyciąganie naczyń z samego końca jest szybkie, łatwe i wygodne. Czego chcieć więcej?

Sposób otwierania szafki ma duże znaczenie

szafka-kuchenna-gorna

Uchylne otwieranie szafek kuchennych poprawia wygodę przy pracach porządkowych, wkładaniu i wykładaniu przedmiotów. Standardowe otwarcie frontów szafek kuchennych w formie drzwiczek powoduje ograniczenie miejsca i przestrzeni z dwóch stron. Podczas przekładania naczyń ze zmywarki do szafki i wykonywania wielu ruchów może to powodować utrudnienie i niewygodę. Otwarcie uchylne, które działa zazwyczaj na nacisk, sprawdza się  znakomicie i nie utrudnia pracy w kuchni.

  Zalety stosowania płyty gazowej bez płomieni

Brak miejsca w kuchni – może wysuwany blat?

wysuwany-blat-kuchenny

Jeżeli kuchnia jest mała, a od czasu do czasu istnieje potrzeba większej dostępnej powierzchni na blacie, można zastosować to proste, ale bardzo użyteczne rozwiązanie.

Wysuwany blat lub lada będzie pomocna podczas gotowania, przygotowywania posiłków udostępniając dodatkową powierzchnię do postawienia naczyń czy innych produktów. To idealne rozwiązanie świetnie pasuje do mniejszych pomieszczeń gdzie powierzchnia blatu roboczego jest mała i podczas prac kuchennych nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca.

Zdjęcia projektów i realizacji wykorzystanych w tym artykule pochodzą od studia mebli kuchennych Vena.

Znajdź rozwiązanie dla siebie – wykorzystaj nowe pomysły by ułatwić sobie pracę w kuchni

Jeżeli zadbamy o to, aby praca w kuchni była znacznie wygodniejsza, będziemy zadowoleni z inwestycji jaką jest nowa kuchnia w domu. Inwestycje taką przeprowadza się raz na wiele lat, dlatego dokładnie przemyślenie koncepcji i określenie swoich potrzeb powinno przebiec dokładnie i starannie. Dobre samopoczucie we własnym domu dzięki w pełni funkcjonalnej kuchni jest najważniejszą rzeczą, do której zmierzamy inwestując w kuchnię na wymiar lub zakup kuchni w sklepie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here