Nowoczesna kabina prysznicowa? Sprawdź czym jest płyta prysznicowa,
4.3
(3)

Szczególne dla nas miejsce zajmuje w łazience kabina prysznicowa. To przecież tutaj nabieramy każdego ranka energii, a wieczorem, zażywając kojącej kąpieli, odpoczywamy. Dlatego konstruktorzy pracują nad tym, aby produkty marki Radaway były zgodne z najnowszymi trendami rynkowymi i jak najlepiej spełniały swoje funkcje.

Dlaczego warto wybrać produkty Radaway?

Radaway, jako firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji eleganckich i funkcjonalnych kabin prysznicowych, nieustannie śledzi najnowsze trendy w aranżacji pomieszczeń łazienkowych. Nie tylko je obserwuje, ale również czerpie z nich inspirację, by wciąż proponować wymagającym klientom ciekawe, piękne i praktyczne rozwiązania.

Czym jest płyta prysznicowa?

Coraz częściej kabina prysznicowa montowana jest bezpośrednio na podłodze z pominięciem tradycyjnego brodzika. Rozwiązanie takie często stosuje się w publicznych pomieszczeniach sanitarnych, w obiektach hotelowych, szpitalnych, sportowych oraz w łazienkach, z których korzystają ludzie starsi i niepełnosprawni. Cieszy się również rosnącą popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Wielu z nas – widząc takie rozwiązanie – zastanawia się nad jego szczelnością. Dlatego poszerzając swoją ofertę o nowoczesne i funkcjonalne płyty prysznicowe firma Radaway szczególną uwagę przywiązuje się do zapewnienia stuprocentowej szczelności proponowanych rozwiązań.

Płyty prysznicowe posiadają wbudowany odpływ liniowy lub kratkę ściekową wyposażone w syfon o odpowiedniej przepustowości zużytej wody. Bryła płyt prysznicowych jest specjalnie wyprofilowana – delikatny spadek w stronę odpływu ułatwia prawidłowe ułożenie płytek zapewniając spływ wody w odpowiednim kierunku. Dzięki temu unikamy rozlewania się wody po całej podłodze łazienki, co często zdarza w przypadku nieprawidłowego wykonania spadku posadzki w strefie prysznicowej metodą tradycyjną.
Powierzchnia płyt prysznicowych pokryta jest wysokiej jakości matą izolacyjną, która zapewnia jej szczelność. Naddatek maty ponad wymiar płyty pozwala na ułożenie jej na ścianie oraz podłodze poza strefą prysznicową gwarantując stuprocentową hydroizolację.

  Drewno w łazience - jak je wkomponować we wnętrze?

Dodatkowym atutem proponowanego systemu jest szybki i prosty sposób montażu. W szerokiej palecie produktów znajdują się płyty półokrągłe, prostokątne i kwadratowe, z kratką odpływową bądź odpływem liniowym. W przypadku płyt prostokątnych z odpływem liniowym dostępne są wersje z odpływem umiejscowionym wzdłuż krótkiego lub długiego boku płyty. Radaway proponuje również wykonanie płyty dostosowanej do indywidualnych potrzeb.


Projektant : Maciej Bogaczewicz :

Łazienka zachwyca graficznym wzorem czarno-białej mozaiki na podłodze. Świetnie współgra z czernią płytek na ścianach. We wnętrzu udało się zmieścić toaletę, bidet, wannę, nowoczesną kabinę prysznicową oraz drewnianą zabudowę, w której ukryta została energooszczędna pralka.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.3 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here