Jak urządzić nowoczesny salon w stylu eklektycznym? Zobacz naszą aranżację.
5
(1)

Eklektyzm polega na łączeniu różnych stylów, jest to sposób na połączenie klasyki z nowoczesnością. Właśnie dlatego nowoczesny salon może mieć także cechy tego stylu. Mimo że eklektyzm kojarzy się bardziej ze stylem vintage, sprawdzi się również przy współczesnych aranżacjach salonu z jadalnią i aneksem kuchennym.

Aranżacja nowoczesnego salonu z jadalnią w stylu eklektycznym

Wnętrze zostało podzielone na dwie części. Część wypoczynkowa jest bardziej nowoczesna, pojawiły się tam:

  • duża ściana betonowa,
  • prosta sofa,
  • nowoczesna lampa
  • bardzo duży biokominek.

W salonie dominuje motyw betonu, cała ściana została ozdobiona płytkami imitującymi beton. Całość została utrzymana w klasycznych kolorach. Na ścianach wzrok przyciągają nowoczesne obrazy. Reszta salonu została utrzymana bardziej w stylu klasycznym.

W części jadalnianej pojawił się duży drewniany stół oraz atrapa klasycznego kominka. Całość unowocześnia modnymi krzesłami. Bardzo rustykalna podłoga została ozdobiona wysokimi klasycznymi białymi listwami przypodłogowymi.

W części kuchennej powstała praktyczna wyspa ozdobiona czarnym kamiennym blatem, który oprócz praktycznej funkcji dodaje wnętrzu rasowości.

Jak urządziliśmy przedpokój

W przedpokoju powstała bardzo klasyczna zabudowa nawiązująca kolorem oraz zdobieniem do drzwi. We wnętrzu nie zabrakło motywu przewodniego w postaci ulubionego zwierzątka, który pojawił się w przedpokoju w postaci fototapety na drzwiach wejściowych. W przedpokoju również pojawiły się obrazy pojawiły się, a widoczny już na wejściu słup został pomalowany na kolor czarny. Znajduje się tam też galeria zdjęć, pięknie oprawionych w białe ramy. Tworzą one cudowną kompozycję i wyróżniają się na ciemnym tle.
Zaletą eklektyzmu jest to, że możemy czerpać wybrane elementy ze stylów które nam się podobają, ale nie musimy wiernie trzymać się ich zasad. Wręcz przeciwnie, tworzenie kontrastowych zestawień jest polecane.


Projektant: Maciej Bogaczewicz:

  Czarno-biały salon z dodatkiem czerwieni

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Również jestem zainteresowana narożnikiem, tak więc będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na jego temat…
    Super aranżacja Pana Maćka – zresztą jak zawsze :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here