Zapraszamy do naszej galerii. Zobacz, jak aranżować czerwień w łazience.
1
(1)

Wybierając materiały i kolory do naszej łazienki musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim istotny jest metraż łazienki. Od tego będzie poniekąd zależało czy możemy pozwolić sobie na ciemną czy jasną łazienkę.

Spis treści artykułu:

Jasny czy ciemny kolor płytek?

Oczywistym jest, że ciemny kolor optycznie pomniejsza przestrzeń, jednak możemy tym uzyskać inny zamierzony efekt. W małej, ciemnej łazience można uzyskać niezwykle tajemniczy i nastrojowy klimat.Zanim jednak podejmiemy decyzję o kupnie płytek, zastanówmy się nad paroma rzeczami. W jakim stylu będzie łazienka, czy tradycyjna czy nowoczesna? Czy będzie ona jasna czy ciemna, czy w kolorach stonowanych czy intensywnych. Należy też określić czy bliżej nam do poważnej i eleganckiej, zabawnej czy nastrojowej łazienki. Jeśli zdamy sobie sprawę z naszych oczekiwań, i odpowiemy sobie na kluczowe pytania, łatwiej będzie nam dobierać kolory, materiały, wzory i wielkości płytek. Jasne kolory w towarzystwie dużego lustra z pewnością powiększą nam przestrzeń, można wtedy również pomyśleć o ciekawym akcencie kolorystycznym jakim mogą być czerwone czy żółte płytki.
Jeśli zależy wam na uzyskaniu wrażenia przestronności, czystości i świeżości z pewnością powinniście wybrać jasną kolorystykę płytek do łazienki. Ciemne płytki z kolei są świetnym rozwiązaniem jeśli chcemy wyeksponować wyszukane kształty modnych serii wyposażenia i armatury. Na tle ciemnych ścian, wszystkie urządzenia będą wychodziły na pierwszy plan. Takie tło to podstawa silnych i niebanalnych kontrastów. Czerń jest kolorem bardzo eleganckim, to synonim luksus. Jest magiczny i tajemniczy, a w towarzystwie bieli stworzy ciekawy monochromatyczny zestaw. Biała łazienka może wydawać się chłodna i sterylna. Jednak odpowiednio dobrane materiały, wielkość płytek i cała stylizacja może zupełnie zmienić nasze zdanie o białych łazienkach. Z dodatkiem jednego koloru można osiągnąć naprawdę niepowtarzalny i nowoczesny klimat.

  Aranżacja łazienki w drewnie. Nowoczesnie i przytulnie

Płytki a styl wnętrza domu

Wiele też zależy od stylu jaki panuje w całym domu. Jeśli nasze mieszkanie utrzymane jest w klimacie loftu, idealnie będzie jeśli nawiążemy tym samym w łazience. Nasza przestrzeń powinna być spójna, w minimalistycznym mieszkaniu, nie sprawdzi się łazienka utrzymana w stylu klasycznym. Należy myśleć o całości, o kompozycji i o stylu całej przestrzeni domowej- wtedy łazienka może być efektownym akcentem.


Projektant : Maciej Bogaczewicz :

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 1 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here