Szukasz niepowtarzalnego pomysłu na wystrój swojej łazienki? Sprawdź czym są kabiny prysznicowe z grawerem.
3
(2)

Personalizacja, czyli nadawanie osobistego charakteru, to trend, który coraz silniej zaznacza swoją obecność w świecie designu użytkowego. Każdy użytkownik chce posiadać to, co jest unikalne i charakterystyczne tylko dla niego. Dotyczy to także projektów łazienek i rozwiązań sanitarnych. Dzięki nowej usłudze grawerowania szkła, nawet kabina prysznicowa może być unikalna. Projektanci Radaway proponują kilka gotowych wariantów wzorów, a dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano możliwość przeniesienia na szkło własnej grafiki.

Ponadczasowe piękno

Tradycja wykorzystywania szkła jako materiału do tworzenia przedmiotów wyjątkowych sięga XIII stulecia. W niedługim czasie technika ta została skomercjonalizowana i jest stosowana do tej pory w procesie produkcji przedmiotów zarówno artystycznych, jak i użytkowych. Dziś szkło, dzięki bezpiecznym metodom hartowania, jest wykorzystywane na szeroką skalę – w tym do produkcji kabin prysznicowych. Projektanci firmy Radaway poszli o krok dalej – połączyli właściwości użytkowe i wizualne piękno przedmiotu. Bazując na tym rozwiązaniu, postanowili zaprosić swoich klientów do stworzenia stylowej dekoracji kabiny prysznicowej, jaką jest grawer. Użytkownicy mogą wybrać konkretny wzór dostępny w ofercie firmy (fale, litery, kobieta, magnolia, drzewo, zebra, dmuchawce) lub postawić na indywidualny projekt graweru.

essenza_kdj_ornament_v06_fix_02

Tradycja z laserem w tle

Usługa grawerowania laserowego to połączenie tradycji z innowacyjną technologią, która pozwala nanosić na powierzchnię szkła wzory, dekoracyjne czcionki, a nawet zdjęcia. Wzory grawerowane laserowo nie ścierają się i nie blakną. Nie ma też obaw, że podczas wykonywania graweru tafla utraci właściwości bezpiecznego szkła hartowanego. Dodatkowym atutem jest także utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości – grawer umiejscowiony jest po zewnętrznej stronie szkła, natomiast wewnętrzna pokryta jest specjalną powłoką. Istnieje również możliwość wyboru preferowanego koloru szkła: przejrzyste, Ultra Clear, brązowe i grafitowe. Przy wyborze własnego motywu, firma Radaway przygotowuje wstępną wizualizację. Czas realizacji usługi to 4 tygodnie. Usługa graweru dotyczy tylko modeli o płaskich powierzchniach.

Podkreśl swoją tożsamość

By nadać wystrojowi łazienki niepowtarzalny rys, wystarczy odpowiednio dobrać wzór graweru do charakteru pomieszczenia. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowoczesnego, minimalistycznego stylu, zdecydujmy się na prosty, modernistyczny grawer fali. Linie wprowadzą łagodny kształt do geometrycznego pomieszczenia, jednocześnie nie odbierając mu niczego, z jego nowoczesności.
W ostatnim czasie panuje moda na inspiracje stylem safari. W łazienkach pojawiają się afrykańskie akcenty, papirusy w donicach czy motywy zwierzęce. Dlaczego by nie wprowadzić ich również na ściany kabiny w postaci graweru zebry? Wystrój łazienki w stylu eko dopełnią wzory kwiatów lub drzew. Doskonale będą komponowały się z surowymi materiałami, takimi jak drewno, kamień
i beton. Możliwości jest wiele. Szkło jest materiałem nie tylko pięknym, ale także uniwersalnym. Wykonane z niego przedmioty codziennego użytku, na przykład kabiny prysznicowe, mogą stać się małymi dziełami sztuki w naszych łazienkach.

  Prysznic bez brodzika w nowoczesnej łazience

modo_new_2_ornament_v04_fix_01

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here