Szukasz krzeseł do jadalni? Zobacz gdzie je kupić.
5
(1)

Wygodne krzesło, czyli jakie?

Po pierwsze krzesła do jadalni zawsze warto kupować jednocześnie ze stołem, albo mając przy sobie wymiary stołu. Wygoda krzesła w dużym stopniu zależy od tego, jak dopasowane jest ono do blatu. Specjaliści od ergonomii twierdzą, że każda osoba powinna mieć dla siebie 60 cm blatu, a siedzisko powinno znajdować się co najmniej 30 cm od blatu i 40 cm od podłogi . Nowoczesne krzesła do jadalni wbrew pozorom jeszcze bardziej kładą nacisk na wygodę. Często mają one bardzo wysokie, dopasowane oparcia, tak by cała sylwetka mogła przyjąć komfortową pozycję. Nie mniej istotna jest ich stabilność. Kiedy upewnimy się, że rozpatrywane przez nas krzesła odpowiadają tym warunkom, możemy przejść do wyboru najbardziej odpowiadającego nam designu.

Najpopularniejsze rodzaje krzeseł do jadalni

Wśród współcześnie produkowanych krzeseł można zauważyć kilka wyraźnych trendów i kilka podtypów, które cieszą się największą popularności.

Jako krzesła do jadalni często wybierane są krzesła tapicerowane skórą lub skórą ekologiczną. Wyglądają one bardzo schludnie, są wygodne, jeśli jednak wybierzemy obicie w jasnym kolorze, może okazać się, że będziemy musieli często je czyścić. Decydując się na nie warto zaopatrzyć się w specjalne środki do pielęgnacji skórzanych mebli.

Drewniane krzesła występują zarówno w formach retro, jak i bardziej nowoczesnych. Najbardziej polecane są krzesła z drewna sosnowego, które wyróżnia się odpornością. Warto przyjrzeć się im dokładniej przed zakupem i sprawdzić, czy pasują do naszych sylwetek. Dzięki temu będziemy pewni, że nawet po dłuższej biesiadzie przy stole nie będzie bolał nas kręgosłup czy pośladki. Ewentualną niewygodę mogą złagodzić poduszki na siedzenia. Nie muszą one odbierać krzesłom nowoczesnego wyglądu. Obecnie łatwo dobrać takie, które będą pasowały zarówno do samych krzeseł, jak i wystroju całego pomieszczenia.
Istnieją także krzesła, których głównym materiałem jest metal, lub metal połączony ze skórą. Ich surowy wygląd sprawdzi się właśnie w najbardziej nowoczesnych wnętrzach, urządzonych minimalistycznie lub futurystycznie.
Nowością na rynku są krzesła sztaplowane, czyli takie, które da się ułożyć jedno w drugim. Pozwala to na dużą oszczędność przestrzeni w mniejszych mieszkaniach. Krzesła takie rozkładane są jedynie na czas posiłku, a przez resztę dnia spoczywają w jednym miejscu.

  Dekoracja stołu: jak ułożyć świeże kwiaty na stole?

Zamiast krzeseł – fotele

Jeśli mamy więcej miejsca do dyspozycji, krzesła do jadalni mogą zastąpić fotele, na przykład tak modne ostatnio fotele w stylu skandynawskim, łączące powyginane pod różnymi kątami drewniane nogi oraz tapicerkę lub tworzywo sztuczne tworzące siedzisko w jasnym kolorze. Styl inspirowany krajami Północy jest u nas obecnie bardzo modny i wszystko wskazuje na to, że pozostanie taki jeszcze przez wiele lat. Może to być więc zarówno nowoczesny, jak i w pewnym stopniu uniwersalny wybór.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here